20 C
Скопје

Tag : александар влахо

Спорт Фудбал

Влахо: Има напредок, но и тактички грешки кои мора да ги анулираме

Слободен печат
Работнички одигра 1:1 против Силекс на првиот пролетен натпревар на домашен терен. „Романтичарите“ имаа водство со голот на Никола Прелчец, но во финишот Иван Галевски...
Спорт Фудбал

Работнички со прва победа во зимскиот подготвителен период

Слободен печат
На вториот тест „романтичарите“ славеа против второлигашот Тетекс со резултат 2:0..Стрелец на головите за Работнички беше Фахрудин Ѓурѓевиќ во второто полувреме од дуелот. Тој успеа...
Спорт Фудбал

Официјално: Александар Влахо се врати во ФК Работнички

Слободен печат
Работнички го именуваше Александар Влахо за нов шеф на стручниот штаб. Раководството на клубот одлучи да му даде нова шанса на Влахо да застане на...
Спорт Фудбал

Работнички без тренер, Влахо си поднесе оставка

Слободен печат
Работнички го загуби мечот со Струга Трим Лум и падна на дното на табелата во Првата фудбалска лига, а тоа доведе и до разделба со...
Спорт Фудбал

Гачевски пред дербито: Да го прекинеме голгетерскиот пост!

Слободен печат
„Црвено-црните“ предводени од Александар Васоски во првите две кола од шампионатот имаат освоено еден бод, но и натаму чекаат на првиот постигнат гол во новата...
Спорт Фудбал

Влахо: Прв историски меч, Струга ќе биде во еуфорија

Коминовски Фидан
Тренерот на Работнички Александар Влахо верува дека тимот е добро подготвен за стартот на новите прволигашки искушенија, иако имаше многу промени во составот ова лето....
Спорт Фудбал

Работнички ремизираше со Алтин Асир

Слободен печат
Погодокот за Работнички на овој меч го постигна Себастијан Херера од слободен удар во 45 минута од контролниот меч. Тренерот Александар Влахо го почна дуелот...
Спорт Фудбал

Влахо нов тренер на Работнички, Илиевски си замина од Ренова

Зоран Спасоски
Екипата на Работнички го назначи Александар Влахо за нов шеф на стручниот штаб. Тој денеска потпиша двегодишен договор со фудбалскиот клуб. – По преговорите со...