• тетекс

2МФЛ: Вардар ремизираше со Беласица, Пелистер со 11:0 го декласираше Тетекс

Во рамките од 12 коло во Втората македонска фудбалска лига бодовите ги поделија Вардар и Беласица кои одиграа 1:1. Скопските „црвено-црни“ поведоа во 74 минута со голот на Маркоски, а израмнија струмичани преку Гугуљанов (83`). Битолски Пелистер го декласираше Тетекс со 11:0, хет-трик запиша Маневски, а по еден гол имаа Драгарски, Мустафов, Стефановски, Китановски, Наумоски, …

2МФЛ: Вардар ремизираше со Беласица, Пелистер со 11:0 го декласираше Тетекс Read More »