Пукање на имотот на Трамп: Приведени две лица

Полицијата во Вест Палм Бич на Флорида пукала по инцидентот кој се случил на имотот Мар-а-Лаго на американскиот претседател, Доналд Трамп.

На пукањето му претходела бркотница со автомобили. Полицијата бркала црно теренско возило кое возело пребрзо кон пултот на обезбедувањето на Мар-а-Лаго.

Според шерофот, возачот на теренското возило поминало низ два контролни пункта по што полицијата почнала да пука.

По пукотниците, полицијата го лоцирала возилото, а приведени се две лица. Се уште не е познато дали некој е повреден во инцидентот.

Прочитајте и...  Обраќање на претседателот Стево Пендаровски (ЖИВО)

Прочитај повеќе

Никола Димитров: Се гледа од каде ни доаѓа помошта!

Слободен печат

Руско МНР: Пристапувањето на Северна Македонија во НАТО се совпадна со денот на бомбардирањето на поранешна Југославија

Слободен печат

Родилка од Куманово позитивна на коронавирус, бебето останува на ГАК, таа оди на Инфективна

Слободен печат

Нагло слабеење на инфлацијата во Еврозоната

Слободен печат

Израелците наместо ракети произведуваат респиратори

Слободен печат

Совети за работа од дома додека сте во изолација (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Во Лондон од коронавирус почина 13-годишно дете

Слободен печат

Гутереш: Сите земји треба да ги следат препораките на СЗО за да го ограничат ширењето на вирусот

Слободен печат

Уште една 100-годишна жена се опорави од коронавирусот – добра вест дојде од Холандија

Слободен печат

МАЈКИТЕ ВО САМОИЗОЛАЦИЈА НЕ МОЖАТ ДА РАБОТАТ ОД СВОИТЕ ДЕЦА: Овие се проблемите со кои се соочуваат дома заради коронавирусот

Слободен печат

Путин му испраќа помош на Трамп: Руски авиони полни со опрема тргнуваат кон САД

Слободен печат

Штипјанец ќе плати пет илјади евра затоа што за време на самоизолација отишол на бербер

Слободен печат