-6 C
Скопје

Tag : вест палм бич

Вести Ви Препорачуваме Македонија

Пукање на имотот на Трамп: Приведени две лица

Слободен Печат
Полицијата во Вест Палм Бич на Флорида пукала по инцидентот кој се случил на имотот Мар-а-Лаго на американскиот претседател, Доналд Трамп. На пукањето му претходела...