14 C
Скопје

Tag : мар-а-лаго

Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | 35 години оваа куќа ја чувала поранешната жена на Доналд Трамп: Еве како изгледа новата резиденција на Меланија Трамп!

Слободен печат
Вистински достојна замена за Белата куќа… „Мар-а-Лаго“, луксузното одморалиште во Палм Бич, е новата резиденција на семејството Трамп, откако тие ја напуштија засекогаш Белата куќа....
Вести Свет

Трамп планира да го напушти Вашингтон утрото на 20 јануари кога е инаугурацијата на Бајден

Слободен печат
Американскиот претседател Доналд Трамп планира да го напушти Вашингтон утрото на 20 јануари кога е инаугурацијата на неговиот наследник Џо Бајден, иако размислувал да замине...
Вести Свет

Тинејџери се уапсени откако влегле во клубот на Трамп со калашников во ранец

Слободен печат
Тројца тинејџери се во притвор во Флорида, откако влегле на имотот Мар-а-Лаго со калашников во ранец додека бегале од полицијата, пренесува Њујорк пост. Момчињата кои...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Пукање на имотот на Трамп: Приведени две лица

Слободен Печат
Полицијата во Вест Палм Бич на Флорида пукала по инцидентот кој се случил на имотот Мар-а-Лаго на американскиот претседател, Доналд Трамп. На пукањето му претходела...