Принцот Чарлс има коронавирус!

Британските медиуми јавуваат дека принцот Чарлс заболел од коронавирус.

Според првите информации тој има благи симптоми, но се чувствува добро и продолжува да работи од дома како и претходните денови.

И војвотката од Корнвол е тестирана, но нејзините резултати се негативни.

„Не е можно со сигурност да се каже од каде принцот го фатил вирусот со оглед на обврските што ги имаше во јавноста изминативе неколку недели“, стои во официјалното соопштение.

 

Прочитајте и...  Британски научник: Постои веројатност коронавирусот да се повторува и во следните години

Прочитај повеќе

Британски научник: Постои веројатност коронавирусот да се повторува и во следните години

Слободен печат

Државата го игнорира проблемот со најмладите преносители: Репродуктивниот број на заразени лица повторно е над единица

Дневен преглед на состојбата со коронавирусот во светот

Слободен печат

Мала победа на СДСМ, голем предизвик за формирање влада

Кина после повеќе од половина година ги отвора кината: Салите ќе бидат полупразни, а ќе важат посебни правила

Слободен печат

Песков: Русија нема ништо со хакерските напади и мешањето во изборите во Велика Британија

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ревидиран списокот за влез во земјите на ЕУ: Македонија се уште отсутна, тргнати се и Србија и Црна Гора

Слободен печат

Болтон: Можно е „октомвриско изненадување“ – Четврта средба меѓу Трамп и Ким Џонг Ун

Слободен печат

Ватикан им порача на бискупите да ги пријавуваат сексуалните злосторства во полиција

Слободен печат

Русија обвинета за хакерски напади: Обид да се украдат истражувања за вакцини

Слободен печат

Анкета: Рејтингот на Бајден се зголемува, на Трамп опаѓа

Слободен печат

Спасовски: Прашање на политички проценки и договарања е дали СДСМ ќе коалицира со ДУИ

Слободен печат