Tag : принц чарлс

Вести Свет

Принцот Чарлс: Имав среќа, лесно поминав со коронавирусот

Слободен печат
Британскиот принц Чарлс (71) изјави дека „лесно поминал” со новиот коронавирус, од кој се зарази на почетокот на епидемијата во март. Тој откако дознал дека...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Принцот Чарлс со одлична идеја за кризата во Британија, но Британците сепак го осудија!

Слободен Печат
Откако помина изолацијата, принцот Чарлс одлучи да ги вработи невработените граѓани. Тој на сите невработени им предложил да започнат да берат овошје, пренесува „Female First“....
Магазин Сцена

Принцот Чарлс го откри рецептот за својот омилен појадок

Слободен печат
Не е тајна дека британскиот принц Чарлс обожава јадења од јајца. На Твитер и на Инстаграм „Клеренс хаус“ го објави рецептот за неговиот омилен утрински...
Вести Свет

Принцот Чарлс се опорави од коронавирусот, веќе не е во изолација

Слободен печат
Откако пред пет дена кралското семејство јави дека принцот Чарлс (71) е заразен со коронавирус, сега англиските медиуми јавуваат дека се опоравил. „Clarence House потврди...
Ви Препорачуваме Свет

Принцот Чарлс има коронавирус!

Слободен печат
Британските медиуми јавуваат дека принцот Чарлс заболел од коронавирус. Според првите информации тој има благи симптоми, но се чувствува добро и продолжува да работи од...
Ви Препорачуваме Забава Магазин

Принцот Чарлс сè поблизу до тронот

Слободен печат
Никогаш не бил толку почитуван од народот. 71-годишниот Чарлс, најстариот принц од Велс, успева да го стишува „циклонот“ од разделбата на Хари и Меган од...
Вести Свет Слајдер

Принц Чарлс: Климатските промени се најголемата закана со која се соочило човештвото

Слободен печат
Британскиот принц Чарлс смета дека глобалното затоплување и климатските промени се најголемите закани со кои некогаш се соочило човештвото и ги повика лидерите на бизнис...
Забава Магазин

Принцот Чарлс воведува мерки: Кралицата Елизабета оди во пензија, а дел од кралското семејство „ќе лета“ од палатата (ФОТО)

Слободен печат
Принцот Чарлс (71), кога ќе стане крал, планира да ги сведе членовите на кралското семејство на синовите Вилијам и Хари, нивните сопруги и децата, а...
Жена Магазин

Нови скандалозни детали излегоа во јавност: Додека принцот Чарлс ја заведувал Камила, сестра му имала афера со нејзиниот прв сопруг

Слободен печат
Шокантни детали од кралскиот двор повторно излегоа во јавност. Веќе одамна е позната вонбрачната афера на принцот Чарлс со Камила Паркер, но ретки се оние...
Забава Магазин

За 71-от роденден на принцот Чарлс, палатата објави досега невидени фотографии (ФОТО)

Слободен Печат
Војводата и војвотката од Сасекс на нивниот официјален инстаграм-профил, објавија досега невидени фотографии од малиот Арчи, а по повод 71-от роденден на неговиот дедо, принцот...