ПРЕКУ 2.500 луѓе исчезнаа, Доријан допрва ги брои жртвите: Стравични последици од ураганот на Бахамите! – Слободен печат
ВестиПланета

ПРЕКУ 2.500 луѓе исчезнаа, Доријан допрва ги брои жртвите: Стравични последици од ураганот на Бахамите!

Во ударот на ураганот на Бахамите загинаа 50 луѓе, а илјадници беа сместени во засолништа.

Официјалните лица денес соопштија дека преку 2.500 луѓе се водат за исчезнати на Бахамите по ударот на ураганот Доријан.

Портпаролот на Националната служба за управување со кризни ситуации Карл Смит напомена дека таа листа на исчезнати не е проверена, односно не е утврдено дали некој од листата се наоѓа во засолништата.

Според неговите зборови, во тек е проверка на базата на податоци.

Во ударот на ураганот на Бахамите загинаа 50 луѓе, а илјадници беа сместени во засолништа.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close