• исчезнати

Над 20 исчезнати во големата бура во Хонг Конг

Повеќе од дваесет членови на екипажот на инженерски брод со 30 луѓе се исчезнати откако се откинал на два дела во водите во близина на Хонг Конг додека минуваше тропската бура Чаба, соопштија властите. Тројца членови на екипажот беа спасени, а операциите за пребарување и спасување продолжуваат за други на околу 300 километри (200 милји) …

Над 20 исчезнати во големата бура во Хонг Конг Read More »