Познатата терапевтка советува: Во овој случај подобро е да го сокриете неверството!

Докторката Рут Вестхајмер е успешна секс терапевтка која од 1981 година, меѓу останатото, ја води и емисијата „Sexually Speaking“. Во новото интервју за Инсајдер откри кога неверството е прифатливо, а тврди и дека во тој случај подобро е да го сокриете.

„Не верувам во искреност под секоја цена“, започна 91-годишната секс терапевтка, па потоа појасни на што точно мисли.

„Доколку еднаш сте го изневериле партнерот под влијание на алкохол и повеќе никогаш не сте ја виделе таа личност со која сте ја извршиле прељубата, задржете го тоа за себе. Не му го кажувајте тоа на партнерот.“

Терапевтката смета дека чувството на грижа кај лицето кое извршило таква прељуба е доволна казна и индикатор дека тоа не треба да му го каже на партнерот со цел да не си ја загрози врската или бракот.

Прочитајте и...  Љубовната приказна на најголемата руска глумица и Сталин, влакно не ѝ фалело од глава за време на челичната диктатура

Советот на докторката Рут му оди во прилог на „понежниот“ пол бидејќи неодамнешното истражување ојавено во магазинот „Royal Society Open Science“ покажа дека жените се подобри при сокривањето на неверството.

Прочитај повеќе

Љубовната приказна на најголемата руска глумица и Сталин, влакно не ѝ фалело од глава за време на челичната диктатура

Слободен печат

И жените не се искрени во сексот: Ова се петте најчести лаги што ги кажуваат!

Васко Спасоски

Неверојатниот живот на Маја Плисецка, на турнеи одела гладна, а морала редовно да игра пред човекот кој го стрелал татко ѝ

Слободен печат

Џеки Чен ја призна вистината за себе: Бев вистински идиот кон жените

Слободен печат

Папараците ја уловија бившата на Џорџ Клуни на плажа во Сардинија (ФОТО)

Слободен печат

Моника Белучи на одмор во Грција: Прошета во фустан кој ова лето нема конкуренција (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Најпознатата мачка од Истанбул: Гил 16 години живее во Аја Софија

Слободен печат

Пристигнуваат предупредувања дека вакцината против коронавирусот може да не биде ефикасна кај оваа група луѓе

Слободен печат

Климатски промени: Поради зголемување на температурата, целиот Балкан ќе стане ненаселива пустина

Слободен печат

Поранешната Мис на Југославија има 57 години и изгледа феноменално! (ФОТО)

Слободен печат

Првата дама на Македонија на отворањето на „Охридско лето“ во креација инспирирана од античкиот театар во Охрид

Слободен печат

Погледнете ја сликата: Што прво забележувате на неа?

Слободен печат