Tag : Случај

Вести Свет Слајдер

Нов Зеланд: 100 денови без ниту еден локално пренесен случај на Ковид-19

МИА Агенција
Нов Зеланд има 100 дена без ниту еден нов случај на локално пренесување на коронавирусот, но властите предупредуваат дека е рано да се релаксираат мерките....
Вести Ви Препорачуваме Свет

Регистриран првиот случај на коронавирус во Северна Кореја

МИА Агенција
Во севернокорејскиот град Кесонг е прогласен целосен карантин откако едно лице за кое се сомнева дека е заразено со коронавирус нелегално ја минало границата, изјави...
Живот Магазин Магазин слајдер Семејство

Познатата терапевтка советува: Во овој случај подобро е да го сокриете неверството!

Слободен печат
Докторката Рут Вестхајмер е успешна секс терапевтка која од 1981 година, меѓу останатото, ја води и емисијата „Sexually Speaking“. Во новото интервју за Инсајдер откри...
Вести Македонија Слајдер

Мицкоски во полициска станица ќе дава исказ за случајот „Боемска улица“

Горан Наумовски
Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска од 10 часот во полициската станица „Беко“ во Скопје треба да даде исказ за случајот „Боемска улица“. Мицкоски...
Вести Македонија

Еден нов случај на КОВИД – 19 во гостиварско

МИА Агенција
Епидемиолозите открија еден нов случај на инфициран со корона вирусот во гостиварскиот регион. Од последните пет тестирања, едно лице од општина Врапчиште имало позитивен резултат...
Вести Македонија

Нов случај со Ковид-19 во гостиварско

МИА Агенција
Со последните тестирања за откривање на новоинфицирани со коронавирусот во гостиварскиот регион, потврден е нов случај. Позитивен резултат на Ковид-19 имал жител на селото Неготино...
Вести Свет

Вирусот пристигна и во последната афричка земја

Слободен печат
Малата држава Лесото го пријави својот прв позитивен случај на Ковид – 19, па со тоа стана и последната држава, од вкупно 54 африкански држави,...
Вести Регион

Нов случај на Ковид-19 кај бегалка во Грција

Позитивна на Ковид-19 е бремена бегалка од Сомалија сместена во хотел за бегалци и мигранти во надлежност на Меѓународната организација за миграција, а се наоѓа...
Вести Македонија Слајдер

Прв позитивен случај на коронавирус во Пехчево

Прв позитивен случај на коронавирус во Пехчево. Станува збор за лице вработено како возач во Итната медицинска помош во Пехчево кое по соопштувањето на резултатите...
Вести Македонија

Ивановска: Законот во ниту еден случај, ниту во вонредна состојба не ги ослободува од одговорност лицата кои ја злоупотребиле позицијата

Моќта на службените лица во вонредна состојба се зголемува, а поради тоа се зголемуваат и ризиците од намерни грешки, но Кривичниот законик во ниту еден...