Случај Archives - Слободен печат

Tag : Случај

Вести Македонија Слајдер

Тепаниот Трајковски дојде сам во суд за „ТНТ“

Слободен печат
Обвинетиот поранешен градоначалник на Гази Баба, Тони Трајковски денеска, после неколку отсуства, дојде на судското рочиште за предметот “ТНТ” во кој тој е обвинет. Тој...
Вести Македонија Слајдер

Случајот „Монструм“ продолжува на 3 февруари, одбраната најави до 50 нови сведоци

Слободен печат
Судскиот процес за случајот „Монструм” продолжува на 3 февруари. На денешното рочиште за петкратното убиство кај Смилковско Езеро, од страна на обвинителите како дополнителни сведоци...
Вести Македонија Слајдер

Кривичен суд: Излегоа на виделина нашите предупредувања за обиди за одолговлекување на постапката на „ТНТ“

Слободен печат
Предупредувањата на Кривичниот суд за евентуални притисоци и закани како и обиди за одолговлекување на постапката во предметот „ТНТ”, а за кои Судот побара да...
Вести Македонија Слајдер

Страшевски: Користам одмор со сопругата и четирите деца за празниците и школскиот распуст

Слободен печат
Адвокатот Јовица Страшевски, за кој Кривичен суд денеска во соопштение објави дека прави обиди за одолговлекување на главната расправа закажана за 13 јануари годинава, напиша...
Вести Македонија Слајдер

Поротничка од „ТНТ“ поради закани дала оставка, па потоа ја повлекла

Слободен печат
Новиот допис на адвокатот Јовица Страшевски кој денеска беше доставен до медиумите само ги потврдува заканите и притисоците кои адвокатот – странка во постапката, се...
Вести Македонија Слајдер

Адвокатот Страшевски земал одмор за време на закажани судења за „ТНТ“

Слободен печат
Основниот кривичен суд Скопје информира дека адвокатот Јовица Страшевски од Скопје вчера до судот доставил допис дека од 8 до 17-ти овој месец ќе биде...
Вести Економија Слајдер

УЈП подготви три кривични пријави за фирми поврзани со „Рекет“

УЈП подготвила три кривични пријави за фирми кои се поврзани со случајот „Рекет“ и кои треба наскоро да бидат процесуирани. Станува збор за невладината организација...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Бучковски: „Тенковски делови“ беше нарачан кога Маневски воспоставија систем на награди

Слободен печат
Поранешниот премиер и министер за одбрана, Владо Бучковски во вечерашното издание на „Само интервју“ обвини дека судскиот случај „Тенковски делови“ бил нарачан во време кога...
Вести Македонија

Пендаровски: Не може само еден човек да одговара за застарување на случај

Слободен печат
Претседателот Стево Пендаровски смета дека би било наивно и премногу симплифицирано, вината за сите дефекти во општеството да се сведува на еден човек. Пендаровски во...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

По Груевски и на Бучковски случајот застаре

Слободен печат
Застаре делото на поранешниот премиер Владо Бучковски во предметот „Тенковски делови“. Случајот кој започна во 2007 година, беше во тек на трето судење. Јавниот обвинител...