Познатата актерка го пронајде совршениот баланс помеѓу мајчинството и вежбањето! (ФОТО)

Актерката Хилари Даф минатата година роди девојче, има и 7-годишен син, а не крие ни дека ужива во мајчинството додека води здрав живот.

Хилари важи за една од најуспешните млади актерки која уште како многу млада девојка стана тинејџер-идол, а сега покрај глумата има и многу зафатен семеен живот, бидејќи доста време посветува на своите деца.

Profimedia

За да биде здрава и изгледа убаво, таа редовно вежба. Оваа 32-годишна дама, долго време избегнуваше да тренира и да ја врати својата кондиција, но сето тоа се промени.

Мајката на 7-годишниот Лука и 13-месечната Бенкс, се врати на тренинзите откако во 2018 ја роди својата ќерка.

„Мислев дека не треба да дигам тегови, бидејќи ако го правам тоа може да се „набилдам“. Сакав брзо да направам мускули“, рекла Хилари.

View this post on Instagram

We like each other.

A post shared by Hilary Duff (@hilaryduff) on

Таа ја воочила грешката во нејзиното вежбање и решила да ја промени својата рутина.

„Сега дигам тегови, правам чучњеви, користам специјални тегови со големи тежини за вежбање и никогаш претходно не сум се чувствувала толку силна и фит“, додава Даф.

Актерката веќе не прави толку често кардио вежби, ниту тренинзи кои ја прават да чувствува глад и замор. 

„Тоа е многу поинаков, многу поефикасен начин на вежбање“, рекла Хилари.

Уште една промена која ја вовела покрај новиот тренинг е тоа што изнајмила и нутриционист за пофлексибилно мени. Тој и прави неделен план за исхрана во зависност од тоа што таа сака да јаде. Таа приметила резултат после некое време откако започнала да води евиденција за тоа што јаде.

„Никогаш не можев да замислам колку јадам во текот на денот и колку сето тоа е само грицкање. Изгубив 5 килограми, а не се изгладнував и јадев само тоа што го сакам со малку внимание што се однесува на количината“, заклучила Хилари.

View this post on Instagram

Just werkin 💪🏻

A post shared by Hilary Duff (@hilaryduff) on

Прочитајте и...  На кампување во Македонија, разговор со Бојан Трајкоски, искусен кампер: Кампувањето е нова култура за новите генерации

Прочитај повеќе

Во рок од шест години проживеа за шест животи: Неверојатниот подем и пад на Жан Мишел Баскија (ФОТО/ВИДЕО)

В.Т.

Што се случува тука? Српската пејачка Милица Павловиќ го прослави роденденот, гушкајќи и бакнувајќи го Аца Лукас! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Научниците објаснија зошто мораме да носиме маски и направија нивно рангирање од најлоши до најдобри (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Повеќе не живеат во Лос Анџелес – Меган и Хари повторно се преселија во нова вила до уште попознати соседи

Слободен печат

Копија на мама: Манекенката Катарина Ивановска објави фотографија од својата ќерка Кира! (ФОТО)

Васко Спасоски

Турскиот заводник го чека првото дете со сопругата, а се шпекулира дека за време на бременоста ја изневерил со колега

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Годините не и можат ништо, таа буквално плени: Дамата со најголема насмевка и харизма во Холивуд! (ВИДЕО)

Слободен печат

Северина позира на лулашка, а со бикините сокри само тоа што мораше! (ФОТО)

Васко Спасоски

Со години се бореше со тежината: Кели Озборн ослабе речиси 40 килограми! (ФОТО)

Слободен печат

Жешката Никол Шерзингер сакаше да го покаже зајдисонцето, но погледот ќе го фокусирате на нешто друго! (ФОТО)

Васко Спасоски

Со овој раствор ќе си ги спасите растенијата кои почнале да венеат: Феноменален трик од искусни билкари!

Слободен печат

Девојката на Луис Хамилтон, бујната Викторија се соблече скроз гола! (ФОТО)

Васко Спасоски