Познат списокот на Украина за натпреварот против Македонија

Фото: EPA-EFE/MATTEO BAZZI

Украинскиот селектор, Сергеј Ребров го обајви списокот за претстојните квалификации за Европското првенство и натпреварите кои ќе се играат во октомври.

На 14. октомври Украина ќе биде домаќи на Македонија во Прага, а три дена подоцна избраниците на Ребров ќе играат против Малта.

Важно за Украина пред овие два натпревари е враќањето на Руслан Малиновски, екс-фудбалерот на Аталанта и Олимпик Мареј кој неодамна ја засили Џенова.

СПИСОКОТ НА ФУДБАЛЕРИ НА УКРАИНА:

Фото: Screenshot/Тwitter

 

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот