7 C
Скопје

Познат распоредот за третиот дел од сезоната во ПМФЛ: Вардар во првите две кола против Шкупи и Шкендија

Со одигрување на денешното 22. коло во Првата фудбалска лига (ПМФЛ), заврши вториот дел од сезоната и веќе е познат распоредот за третиот круг.
Распоредот на натпреварите за третиот дел од сезоната е одреден според Бергеровиот систем, а најтрофејниот фудбалски колектив во Македонија, Вардар, кого го очекува борба за опстанок, има пеколен старт. Во првото од предвидените 11.кола, Вардар игра против Шкупи, додека во второто го пречекува лидерот на табелата, Шкендија.
Од друга страна, лидерот Шкендија третиот дел од сезоната го започнува на домашен терен против Пелистер.

Прочитајте и...  Романска лекција за македонските футсалци во Темишвар

Поврзани вести

Гвардиола се израмни со Мурињо, Сити прв фаворит за титулата во ЛШ!

Слободен печат

ВИДЕО: „Ауфидерзен“ и за Дортмунд, Реал закажа полуфинале со Челси!

Слободен печат

Димитриевски во врвна форма, прв стрелец против Адемар Леон

Слободен печат

ВИДЕО: Нападнат автобусот на Реал Мадрид на патот кон „Енфилд“!

Слободен печат

Адеми не е сериозно повреден, ќе игра против Виљареал

Слободен печат

Романска лекција за македонските футсалци во Темишвар

Слободен печат

Остави Коментар