• прва фудбалска лига

Шкупи по освојувањето на титулата се раздели со шест фудбалери

Новиот македонски шампион, Шкупи, објави дека се раздели со шест фудбалери кои му помогнаа да ја врати титулата во Чаир. Од тимот заминува актуелниот младински репрезентативен центарфор Марко Ѓорѓиевски, екс-младинскиот репрезентативец Костадин Чешмеџиев, потоа Александар Ѓурковски, Ардит Иљази и Фатих Исмаили, како и репрезентативецот на Руанда, Абдул Руатубјаје, кој зимоска доживеа тешка повреда и сѐ …

Шкупи по освојувањето на титулата се раздели со шест фудбалери Read More »