24.8 C
Скопје

Tag : прва фудбалска лига

Спорт Фудбал

Претседателот на ФФМ на прославата на титулата на Шкендија лета „орли“

Слободен печат
Претседателот на Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ), Муамед Сејдини, беше дел од вечерашната прослава на четвртата титула на Шкендија во домашниот шампионат. На свеченоста Сејдини...
Спорт Фудбал

Комити не го оставаат Вардар ниту во Втора лига

Слободен печат
Ведните навивачи на Вардар, „Комитите“ уште еднаш ја покажаа љубовта кон „црвено-црните“ и пред последниот натпревар оваа сезона се собраа пред Националната Арена „Тодор Проески“...
Спорт Фудбал

1МФЛ: Струга во последното коло обезбеди пласман во Европа

Слободен печат
Екипата на Струга ТЛ во последното коло во првата фудбалска лига обезбеди пласман во европските купови, односно во квалификациите за новоформираната Конференциска лига. Стружани во...
Спорт Фудбал

„Комити“ со порака за душманите на Вардар: Ви ветуваме непријатни моменти, Вардар не може да биде уништен, а ниту ние

Слободен печат
Најтрофејниот фудбалски колектив во Македонија се соочува со испаѓање од Првата фудбалска лига, откако денешниот пораз од Работнички (1:3) му ја направи речиси невозможна мисијата...
Спорт Фудбал

Вардар плови кон Втора лига

Слободен печат
Екипата на Вардар со една нога се наоѓа во  Втората лига откако денеска загуби во градското дерби против Работнички со 1:3. Опстанокот во Првата лига...
Спорт Фудбал

Нов пораз на Вардар, Втората лига се поблиску за „црвено-црните“

Слободен печат
Фудбалерите на Вардар загубија од Борец со 2:0 во рамки на 30. Коло во првата фудбалска лига и дополниелно ги намалија шансите за опстанок. Вардарци...
Спорт Фудбал

Силекс ја продолжува битката за опстанок, совладана А. Пандев

Слободен печат
Екипата на Силекс со 3:2 ја совлада Академија Пандев и остана во трката за опстанок во првата фудбалска без да игра бараж. Тануровски во 16....
Спорт Фудбал

МФЛ: Нов пораз на Вардар, Шкендија на три бода од титулата

Слободен печат
Фудбалерите на Варда ги очекува тешка битка во последните пет кола од првата МФЛ за да го обезбедат опстанонот, а по денешниот натпревар, таа битка...
Спорт Фудбал

1МФЛ: Бод за Вардар, Шкендија чекор поблиску до титулата

Слободен печат
Фудбалерите на Вардар ја продолжуваат грчевитата битка за опстанок и во денешното коло од Првата фудбалска лига одигра 1:1. Најтрофејниот фудбалски колектив во Македонија моментно...
Спорт Фудбал

Илиевски се враќа на клупата: Коронавирусот не е шега, но време е за Вардар

Благоја Георгиевски
Вардар е во незавидна ситуација, близу е до дното на табелата по серијата лоши резултати во Првата МФЛ и му се заканува испаѓање. Но, добра...