Пораз на одбојкарите на втората контрола со Шведска

За разлика од првиот натпревар кој одбојкарите го добија со 3:2, и на вториот натпревар се одиграа пет сетови но како победник излезе Шведска која славеше со 21:25, 25:20, 20:25, 25:21, 13:15. На вториот натпревар „ црвено-жолтите“ настапија без капитенот Никола Ѓорѓиев и либерото Дарко Ангеловски.

До крајот на подготовките за септемврискиот учество на Европското првенство во Словенија, каде Македонија е во групата Ц, , одбојкарите ќе играат на силниот турнир “Чајка” во Скопје в петок и сабота, а потоа во Сент Полтен ќе одиграат и два натпревари со Австрија.

Прочитајте и...  Манчестер јунајтед го продава Погба за „само“ 50 милион фунти?

Прочитај повеќе

Аталанта ја растури Валенсија, Нагелсман го надмудри Мурињо (ВИДЕО)

Слободен печат

Де Брујне во главната улога во триумфот на „граѓаните“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Вардарци во осминафиналето на ЛШ најверојатно против тимот преку кој лани обезбедија фајналфор

Слободен печат

Тренерот на Лајпциг е нов рекордер во Лигата на шампионите

Слободен печат

Халанд е најголемата грешка на еден од најдобрите ловци на таленти

Слободен печат

Тодоров го избра конечниот список: Отпаднаа тројца дебитанти

Слободен печат

Остави Коментар

дванаесет + дванаесет =

Прочитај повеќе

Рашфорд неизвесен и за Европското првенство

Слободен печат

Ванда провоцира: Не знам дали ќе живееме во Париз или Торино

Слободен печат

Барселона и официјално донесе играч кој ја чини повеќе од милион евра по натпревар

Слободен печат

Ужас во Мексико: Фудбалер уби судија за време на натпревар

Слободен печат

НБА легенда и на 64 години без проблем забива (ВИДЕО)

Слободен печат

На „Енфилд“ никому не му е пријатно, прашајте ги тие од Барселона

Слободен печат