Поранешната ѕвезда на Ливерпул слета во Турција (ВИДЕО) - Слободен печат

Поранешната ѕвезда на Ливерпул слета во Турција (ВИДЕО)

После шест и пол години во дресот на Ливерпул, со позајмица во Вест Бромвич Албион, Стариџ (29) се наоѓа пред трансфер во турскиот прволигаш Трабзон.

Тој веќе слета во Турција каде што треба да ги помине лекарските прегледи и потоа го потпише договорот со неговиот нов клуб.

Доаѓа како слободен агент, а за Редси, кои не му понудија нов договор, имаше вкупно 160 натпревари и 67 голови.

Трабзон има големи амбиции и на меѓународната сцена, во третото коло од квалификациите за Лига Европа ја исфрли Славија Прага, а последна пречка до групната фаза е грчкиот АЕК.

Прочитајте и...  Нов голем удар за Жозе Мурињо и Тотенхем

Прочитај повеќе

Атлетико го најде лекот за Ливерпул, Халанд е вистинско фудбалско чудо

Слободен печат

Тенисот на Федерер е најубав за гледање, но Ѓоковиќ е најдобар на сите времиња

Слободен печат

Агаси дури четири пати беше допингуван и сетоа тоа беше заташкано

Слободен печат

Стартни постави за ЛШ: Клоп офанзивно во Мадрид

Слободен печат

Борусија Дортмунд го потврди трансферот на Џан

Слободен печат

Лотито: Сите сакаат да се прекине монополот на Јувентус

Слободен печат

Остави Коментар

13 − оне =

Прочитај повеќе

Два порази на ракометните надежи на Медитеранските игри

Слободен печат

Ѓоковиќ: Подготвен сум за најдобрата сезона во кариерата

Слободен печат

Ливерпул ја користи кризата кај Сити, сака да ангажира две ѕвезди

Слободен печат

Реал е виновникот за казната на Манчестер сити?!

Слободен печат

Бразилецот Рејнер до 2026 година во Реал Мадрид! (ВИДЕО)

Слободен печат

Нов голем удар за Жозе Мурињо и Тотенхем

Слободен печат