11 C
Скопје

Поранешната Мис на Македонија Вера Мештеровиќ се впушта во водителските води

Нашата поранешна Мис на Македонија, модел, актерка и професионален модератор Вера Мештеровиќ на својот инстаграм-профил ги израдува своите обожаватели, пријатели и следбеници со својот најнов ангажман.

Имено, Мештеровиќ се впушта во водителските води, па така гледачите пред малите екрани ќе имаат можност да ја гледаат во склоп на Утринската програма „Здраво Македонијо“ на Канал5 телевизија.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Vera Mesterovic (@veramesterovic)

Вера сподели фотографија со своите нови колешки Бубе Јаневска и Јелена Спенџарска
на кои воедно им се заблагодари за топлото добредојде.

#ЗдравоМакедонијо утринска програма на Канал5 Телевизија од денеска на мое големо задоволство се дружам со Вас драги гледачи покрај малите екрани заедно со моите колешки Јелена Спенџарска и Бубе Јаневска на кои им благодарам за топлото добредојде и на целиот колектив позади камерите. Ве поканувам на заедничко утринско дружење каде ќе споделуваме многу корисни совети, рецепти, информации и секако актуелни теми за кои ќе можете да се јавувате во живо и да го кажете Вашето мислење. Ви посакувам убав ден, секое добро, се гледаме“, напиша Вера во описот на фотографијата.

Поврзани вести

Нова скандалозна порно-група со слики и видеа: На Телеграм се појави „Перверзии на Балканот“

Слободен печат

Лајчак: Несомнено за Косово, успех во дијалогот значи да се стане земја кандидат за ЕУ

Слободен печат

Регионален ковид-19 пресек: Мал пад на бројот на нови инфекции

Слободен печат

По долга борба со болеста почина актерот Феџа Стојановиќ

Слободен печат

Бугарски брачен пар заврши зад решетки во Германија: Продавале новороденчиња во Грција

Слободен печат

Започна снимањето на втората сезона од серијата „Emily in Paris“

Слободен печат

Остави Коментар