Полицијата ќе и го заплени мебелот на Јанева

Откако специјалната обвинителка Катица Јанева беше вратена во нејзиниот дом, поради тоа што морала да биде присутна додека се врши претрес во нејзиниот дом, најновите информации велат дека полицијата ќе и го земе мебелот.

Според ОЈО, Јанева ја злоупотребила службената положба и овластувања и стекнала имотна корист од 298.000 денари, односно околу 5.000 евра.

По завршувањето на претресот се очекува Јанева да биде пренесена во Кривичниот суд каде треба да се донесе одлука за барањето на ОЈО, да и се определи мерка притвор.

Прочитајте и...  НАЈСИГУРНАТА БАНКНОТА ДОСЕГА: Британски уметник на банкнота од 20 фунти

Прочитај повеќе

Пендаровски: Не би било добро 12 април да се одложува како датум на избори

Слободен печат

Мицкоски: Најсериозен проблем со кој се соочува нашата држава е високата корупција

Слободен печат

Пендаровски: Груевски прв ја даде идејата за странец обвинител, после ја напушти

Слободен печат

Комплексната врска помеѓу загадувањето на воздухот и климатската криза

Слободен печат

Екстрадиран во САД синот на предводникот на најмоќниот наркокартел во Мексико

Слободен печат

Мета: Целта на владата на Рама е враќање на диктатурата

Слободен печат

Остави Коментар

оне × три =

Прочитај повеќе

СОЛИДАРНОСТ НА ДЕЛО: Украинска министерка ќе мине две недели во карантин со евакуираните од Вухан

Слободен печат

Следниот седумгодишен буџет на ЕУ ќе биде претставен вечерва

Слободен печат

Ердоган првпат го призна присуството на протурските сириски милитанти во Либија

Слободен печат

Потврден прв случај на коронавирус во Либан

Слободен печат

Димитров: Посетата на европратениците Чолош и Ќучик испраќа сигнал за поддршка за пристапните преговори со ЕУ

Слободен печат

Иселувањето ќе продолжи на 24 март

Слободен печат