Јанева вратена во нејзиниот дом (ФОТО) - Слободен печат

Јанева вратена во нејзиниот дом (ФОТО)

Откако беше приведена од нејзиниот дом и однесена во просториите на Специјалното јавно обвинителство, специјалната обвинителка Катица Јанева повторно е однесена во нејзиниот дом во населбата Козле.

Според информациите, таа мора да биде присутна додека во нејзиниот дом се врши претрес од страна на полицијата и обвинителите.

По завршувањето на истиот се очекува Јанева да биде пренесена во Кривичниот суд каде треба да се донесе одлука за барањето на ОЈО, да и се определи мерка притвор.

ОЈО бара притвор за Јанева за случајот „Рекет“: Стекнала имотна корист од околу 5.000 евра

 

Прочитај повеќе

Владата ги поништи решенијата на Мизрахи за разрешување директори на центрите за социјална работа

Слободен печат

Тачи ќе соработува со Курти за приближување на Косово кон ЕУ и НАТО

Слободен Печат

Косовски медиуми: Авиолинијата Белград – Приштина ја загрозува независноста на Косово

Слободен Печат

Голем пожар во зграда во Загреб (ВИДЕО)

Слободен Печат

Најмалку 23 цивили загинаа во руски воздушен напад во Сирија

Слободен Печат

Расправија во Сенатот за правилата на процесот на импичмент на Трамп

Слободен печат

Остави Коментар

eight + 9 =

Прочитај повеќе

Столтенберг: НАТО мора да ги засили обуките во Ирак за да не се повтори борбата против ИД

Слободен печат

Зголемувањето на платите во јавниот сектор во Шпанија државата ќе ја чини 3,21 милијарди евра

Слободен Печат

Владата обезбеди материјална помош и домување за Атиџе и осумчленото семејство во „Медена земја“

Слободен Печат

Најнова месечна прогноза: Заврши зимата во Европа

Слободен печат

Прв случај на заразен од коронавирусот во САД

Слободен Печат

КЛИМАТСКА КРИЗА: Шпанската влада предложи мерки за борба против климатските промени

Слободен печат