Погледнете како изгледа заводникот Хосе Армандо од серијата „Есмералда“!

Кон крајот на 90-те години сите жени изгубија глава по овој актер. Кога се појави во серијата „Есмералда“, немаше жена што можеше одолее на неговата заводничка насмевка.

Поминаа повеќе од 20 години од емитувањето на серијата, а ако се прашувате како овој познат латино актер изгледа денес, ние го имаме одговорот.

Фернандо Колунга го глумеше младиот доктор Хосе Армандо кој се вљуби во слепата Есмералда и повеќето луѓе го паметат по оваа улога.

Тој денес има 54 години и сè уште глуми. Бил во врска со многу колешки. Зад себе има пропаднат брак, а последниве години мексиканските медиуми неуморно ја преиспитуваат неговата сексуалност.

Прочитајте и...  Жените открија 13 работи за сексот кои би сакале мажите да ги знаат!

Мора да признаеме дека не се променил многу дека годините одлично му стојат.

Прочитај повеќе

Провокативниот албум на Мадона кој постави историски рекорди! (ФОТО)

Слободен Печат

Да се фатат последните летни денови: Викторија Лоба во секси-бикини ужива на плажа! (ФОТО)

Васко Спасоски

Која е Зендаја? Актерката која влезе во историјата како најмлада добитничка на Еми награда!

Слободен Печат

Лице на Балканот: Три Македонки се враќаат со три титули од Србија! (ФОТО)

Васко Спасоски

Родителски трик на Кејт Мидлтон што ќе ве воодушеви: Зошто постојано го допира принцот Џорџ по главата?

Слободен Печат

Паника во светскиот џет-сет: Ќе се откријат имињата на сите што летале со авионот на Епстин (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Нов бизарен тренд на „Тик-Ток: Со турпија за нокти си ги рамнат забите, стоматолозите реагираат! (ВИДЕО)

Слободен печат

Несудените водителки на „Еми“: Двете се позитивни на коронавирус

Слободен Печат

Мода во време на корона: Виртуелниот свет на „Еми“ наградите (ФОТО)

Слободен печат

Џесика Симпсон изгледа подобро отколку на почетокот на кариерата: До неодамна се бореше со вишокот килограми

Слободен Печат

По Даниел Крејг, Том Харди ќе го облече оделото на популарниот агент 007

Слободен печат

Цеце и Љупка, ем убавици ем успешни јавачки на коњ: Во денешниот свет мора да си најдобар во тоа што го правиш

Јасмина Кантарџиева Димков