14 C
Скопје

Почина музичарот Денис Демиров

Младиот музичар Денис Демиров, попознат како дел од групата ,,Газоза бенд”, починал утринава, на свои 38 години.

Веста за неговата смрт ја потврдил и неговиот колега Џамбо Агушев, кој изјавил дека според првичните информации кои ги добил, Демиров починал дома, во сон. Имал проблеми со шеќерот и висок крвен притисок.

Многу жално, Денис над 20 години беше дел од естрадата. Сите сме затекнати, млад човек, изјавил Агушев, пренесува Фокус.

Денис бил истакнат млад гитарист кој уживал создавајќи музика, а бројни негови колегите и пријатели во неверување се простуваат со музичарот.

Прочитајте и...  ВИДЕО | 67 години во брак: Средба на брачна двојка во дом за стари лица по една година разделба

Поврзани вести

ФОТО: Ким Кардашијан не ја пропушти големата прослава на Бекамови

Слободен печат

Експерт објаснува зошто децата постојано ја бараат својата мајка

Слободен Печат

Правила што не смеете да ги прекршите кога приготвувате шпагети

Слободен Печат

ВИДЕО | Три совршени летни бохо фризури кои ќе направат да изгледате одлично: Неодоливи, а така лесно се прават!

Слободен печат

Сестрата на Мајкл Џексон има пластично лице зад кое се крие хорор приказна – Татко ми ме силуваше, а мајка ми му велеше: Не, Џо, таа вечерва е уморна

Слободен печат

Градоначалникот на Нови Сад го потврди одржувањето на ЕГЗИТ Фестивалот ова лето!

Слободен Печат

Остави Коментар