10 C
Скопје

Пировска од Хелсиншки: Излезе дека само Јанкуловска лежи, лежат и други ама по плажи

Граѓаните се револтирани и гневни од неспроведување на правдата во Македонија, е дел од коментарот за бегството на Сашо Мијалков на директорката на Хелсиншки комитет, Уранија Пировска во вечерашното гостување во емисијата „360 степени“ на ТВ Алсат.

– И јас викав „нема правда-нема мир“, меѓутоа изгледа дека никој не лежи освен Гордана Јанкуловска или можеби лежат ама на плажи. На протести излеговме против феноменот на неказнивост, а поради неспроведување на правдата, кај граѓаните има голема количина на гнев. Нивните очекувања се изневерени, истакна Пировска која не исклучува можност за протести.

Прочитајте и...  Георгиадис: Оптимист сум дека мај ќе биде месецот на големо враќање во нормала

Поврзани вести

Лондонската полиција уапси маж кој носел секира на улица

Слободен печат

Запленета рекордна количина дрога на хрватско пристаниште: Околу 500 килограми кокаин скриени во контејнер со банани

Слободен печат

Богатството на Џек Ма се зголеми за 2,3 милијарди долари за само еден ден

Слободен печат

Силен земјотрес од 5,2 степени регистриран кај грчките острови Нисирос и Кос

Слободен печат

Инцидент „тежок“ 916 милиони долари: Властите на Суецкиот канал бараат од сопственикот на бродот да ја плати оштетата

Слободен печат

Кривична пријава за насилство врз дете во Кочани

Слободен печат

Остави Коментар