Пировска од Хелсиншки: Излезе дека само Јанкуловска лежи, лежат и други ама по плажи

Граѓаните се револтирани и гневни од неспроведување на правдата во Македонија, е дел од коментарот за бегството на Сашо Мијалков на директорката на Хелсиншки комитет, Уранија Пировска во вечерашното гостување во емисијата „360 степени“ на ТВ Алсат.

– И јас викав „нема правда-нема мир“, меѓутоа изгледа дека никој не лежи освен Гордана Јанкуловска или можеби лежат ама на плажи. На протести излеговме против феноменот на неказнивост, а поради неспроведување на правдата, кај граѓаните има голема количина на гнев. Нивните очекувања се изневерени, истакна Пировска која не исклучува можност за протести.

Видео на денот