25 C
Скопје

Tag : Гордана Јанкуловска

Вести Македонија Слајдер

Пировска од Хелсиншки: Излезе дека само Јанкуловска лежи, лежат и други ама по плажи

Слободен печат
Граѓаните се револтирани и гневни од неспроведување на правдата во Македонија, е дел од коментарот за бегството на Сашо Мијалков на директорката на Хелсиншки комитет,...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Заев во судница одговараше на прашањата од Јанкуловска за изборите во 2014

Лука Андреев
Беше комплетно со полиција блокирано струмичкото село Баница и се оневозможуваше било каков влез или излез од селото на претставници од опозицијата за да го...
Вести Македонија Слајдер

Затворските денови на Гордана Јанкуловскa: Постојано е на судења, нема време за затворскиот весник

Слободен печат
„Таа е нонстоп на суд. Повеќе време поминува на суд. Нема промени, немам примедби, не сум видел дека има проблем таму. Овде сум официјално од...
Вести Македонија Слајдер

Јанкуловска и Тодоров меѓу 17те сведоци во денешното рочиште за „Организаторите на 27ми април“

Слободен печат
За денеска е закажано рочиште за „организаторите на 27-ми април“. Дури 17 сведоци треба да сведочат на рочиштето за организирање на „крвавиот четврток“ во Собранието....
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Лекарски преглед па самоизолација, секој нов затвореник е ризик за епидемија во затворите

Ристо Новачевски, кум од првиот брак на екс премиерот во бегство Никола Груевски од денеска па во следните десет дена во истражниот затвор “Скопје” крај...
Вести Македонија

Сопругот на Гордана Јанкуловска за нејзиниот престој зад решетки: Храбро се држи, правдата е на нејзина страна

Слободен печат
Екс министерката за внатрешни работи Гордана Јанкуловска пред десетина дена почна да ја издржува четиригодишата затворска казна, по судска пресуда за случајот „Тенк“, а нејзиниот...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Јанкуловска е во карантин, допрва ќе се утврдува ризикот за нејзината безбедност во Идризово

Лука Андреев
Согласно протоколот за новодојдени затвореници, односно протоколите на здравствените власти што произлегуваат од епидемијата на корона, оние лица кои доаѓаат кај нив право од својот...
Вести Македонија Слајдер

Жерновски за пресудата за „Шамари во Центар“: Ќе се борам Груевски да отслужи казна во македонските затвори!

Лука Андреев
По 7,5 години од бруталните инциденти и по 3,5 години поминати во судски процеси, денеска правдата ја победи неправдата, напиша на фејсбук статус поранешниот градоначалник...
Вести Македонија Слајдер

Обвинителот Донев: Задоволен сум од конечната одлука на Врховниот суд

Лука Андреев
Обвинителот од тогашното СЈО, Стевчо Донев, кој го застапуваше предметот „Тенк“ во судницата, е задоволен од одлуката на Врховниот суд, со која се потврдени пресудите...
Вести Македонија

Бајрами: Уште пред да бидат обвинети, Јанкуловска ги „осудила“ приведените за „Монструм“

Сегашниот обвинител Џелал Бајрами, кој во време која се случи масакрот кај Смилковско Езеро беше заменик-министер за внатрешни работи, на денешното сведочење во процесот „Монструм“...