Пијани британски тинејџери украле „Голф“ од скопски таксист, па направиле сообраќајка во Гази Баба

Полиција / фото: EPA/EFE. Georgi Licovski

Четворица млади Британци биле уапсени откако му го украле „Голфот“ на таксист од Скопје, по што ја удриле колата во банкина во Гази Баба, соопшти полицијата.

„Денеска (23.05.2022) во 05.45 часот на ул.„Методија Андонов Ченто”, полициски службеници од Полициската станица Гази Баба ги лишиле од слобода Х.М.(18), Д.М.(19), Л.Б.(19) и К.П.(18), сите од Велика Британија. Околу 01.50 часот тие одзеле такси возило „Фолксваген Голф” со скопски регистарски ознаки од Џ.М.(39) од Скопје, по што со возилото удриле во банкина на подрачје на Гази Баба“, пишува во полицискиот билтен.

Тие биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот, против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

Видео на денот