Пијан Швеѓанец украл такси возило во Несебар – Слободен печат
ВестиРегион

Пијан Швеѓанец украл такси возило во Несебар

Туристот влегол во филм...

Бугарската полиција соопштува за тамошните медиуми дека пијан Швеѓанец украл такси возило и направил сообраќајка во Несебар.

Тој влегол во такси кое во моментот било празно и возел низ градот, по што направил сообраќајка во која нема повредени. Според контролата на полицијата, при алкотест откриени се 1,74 промили алкохол.

Задржан бил во притвор три дена, а потоа е покренато и обвинение. Бугарското обвинителство побарало притвор за него.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close