Tag : пијан

Спорт Фудбал

КАКОВ ЛУДАК: Фудбалер избега од самоизолација и пијан возеше возило за голф низ Сиднеј

Слободен печат
Фудбалерот на Велингтон феникс, Тим Пејн го очекува казна откако избега од самоизолација во која беше поради пандемијата со коронавирусот и во пијана состојба управуваше...
Вести Свет Слајдер

Словачки министер поднесе оставка откако пијан демолирал ресторан

Слободен печат
Словачкиот министер за животна средина Ласло Солумос денеска соопшти дека поднел оставка откако ноќеска наводно пијан, заедно со неговиот брат, учестувал во демолирање на кинески...
Хроника

Пијан татко и син нападнале полицајци

Скопската полиција денеска извести дека вчера полициска патрола ги уапсила С.Д.(53) и неговиот син А.Д.(22), двајцата од Скопје. Според полицијата, вчера околу 6 часот на...
Еспресо Шоу биз

„Дрво пијан“: Пејачот на „Прљаво казалиште“ е хит на интернет, но вистината е оваа! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Овие денови на интернет се појави снимка која стана вирална. Имено, на дочекот на Новата година во Загреб настапуваше познатата група „Прљаво казалиште“, а пејачот...
Хроника

Пијан тетовец од прозор пукал со пиштол

Полицајци ноќеска по полноќ во полициска станица привеле 44-годишник од Тетово кој од прозорец во станот пукал надвор. Тетовецот бил во алкохолизирана состојба. Станува збор...
Спорт Фудбал

Линиски судија мортус пијан на натпревар (ВИДЕО)

Слободен печат
Гледачите на натпревар од ниските фудбалски лиги во Чешка беа сведоци на најурнебесниот момент во фудбалот со последно време. Линиски судија се појави мортус пијан...
Вести Хроника

Триесетина пијани кумановци возеле автомобили

МИА Агенција
Кумановската полиција за време на викендот исклучила од сообраќај 64 возачи, од нив 29 возеле под дејство на алкохол, а 35 управувале возила пред да...
Еспресо Шоу биз

Драма во домот на Лепа Брена! Боба пиел два дена без прекин па се „срушил“! (ФОТО)

Слободен печат
Српските медиуми пишуваат дека итната помош морала да интервенира во домот на Лепа Брена откако на нејзиниот сопруг Боба Живоиновиќ му се слошило. Српскиот Курир...
Вести Регион

ХРВАТ ВОЗЕЛ СО 2,8 ПРОМИЛИ, ПА КАЗНЕТ СО 10.256 ЕВРА! Пијан удрил во паркиран автомобил, минал низ црвено, па потоа застанал

Слободен печат
Еден возач во Осиек казнет е со 10.256 евра и забрана за возење кола од две години откако во алкохолизирана состојба предизвикал судар во тој...
Хроника

Пијан скопјанец правел хаос во автобус, па потоа бил нападнат

Слободен печат
На 27.08.2019 во 21.50 часот во СВР Скопје бил приведен М.С.(32) од Скопје, кој бил во алкохолизирана состојба, поради нарушување јавниот ред и мир со...