Петгодишно дете се јавило во полиција – Кога го кажало својот „проблем“ цела станица останала ШОКИРАНА

Петгодишниот Мануел Бесар од Флорида, повикал 911 и на диспечерот му кажал дека е гладен, како и дека сака да нарача пица, објавило полициско одделение на Санфорд.

Полицијата била испратена на адресата со намера да провери ситуацијата во домот од каде пристигнал повикот. Во таа прилика тие го пронајдоа Мануел и неговата 15 годишна сестра, која им објаснила дека се е во ред и дека Мануел го земал телефонот без таа да знае.

Полицајците одлучиле да го искористат овој момент за да му објаснат на момчето за правилна употреба на 911 службата, но еден од полицајците сепак ја исполнил желбата Мануел и му донел пица.

Како што рекло детето на крај, тоа се јавило бидејќи било „баш, баш“ гладно.

Officers Morales, Mejia, and Hernandez responded to a home on Key Haven Dr., for a well-being check on a 911 call made…

Publiée par Sanford Police Department sur Vendredi 2 août 2019

Прочитајте и...  Трамп на интервју се скара со новинарот околу бројот на починати од коронавирусот (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

За 24 часа регистрирани се 340 прекршоци за неносење маска

Слободен печат

Трамп: Коронавирусот е под контрола колку што може да се контролира

Слободен печат

Во Книн почна одбележувањето на 25 години од операцијата „Бура“ – Пленковиќ: Овој ден е круната на нашата историја

Слободен печат

Најнов извештај од мониторингот на јавните набавки: Најниската цена и натаму проблем број 1 за фирмите, 48 % сметаат дека има корупција во набавките

Слободен печат

Избрани 40-те компании кои ќе добијат поддршка за отворање на нова е-продавница

Слободен печат

Граѓаните месецов ќе добијат 5.4 милиони евра поврат на ДДВ за второто тримесечје

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Експерименталната вакцина против Ковид-19 на „Новавакс“ успешно произвела антитела

Слободен печат

Интерпол: Интернет-криминалците ја користат пандемијата за да напаѓаат поголеми цели

Слободен печат

Реакција на Вељаноски: Некого за иста ваква ситуација го судат и прогласуваат за терориста!

Слободен печат

На 15 август разговори меѓу САД и Кина за трговскиот договор

Слободен печат

Позната причината за експлозијата во Бејрут: 2.750 тони амониум нитрат биле складирани небезбедно цели шест години (ВИДЕО)

Слободен печат

Најголем процент на новозаболени се лица над 60 години, расте бројот на оздравени пациенти

Слободен печат