Песна од Рамштајн вознемири цела населба во Будимпешта

Сопствениците на унгарски стадион во изградба мораа да му се извинат на локалното население, откако песна од германскиот метал бенд Рамштајн била гласно пуштена на звучниците, неколку часа во текот на ноќта, објави „Јуроњуз“.

Луѓето кои живеат во близина на речиси завршената „Пушкаш Арена“ во Будимпешта, Унгарија, пријавија дека неодамна објавената песна на бендот Рамштајн со името Deutschland се многу гласно слушала од звучниците на стадионот, свирејќи неколку часа по ред во текот на ноќта.

Во извинувањето објавено на Фејсбук, официјалните лица од „Пушкаш Арена“ признаа дека „непријатен звук“ можел да се слушне од звучниците на стадионот, и тоа поради „техничка грешка“.

– Изведувачот на работите ги презема неопходните чекори за да се осигури дека вакво нешто нема да се случи во иднина – стои во извинувањето. Тие исто така се извинија на локалното население кое живее во близина на стадионот.

Прочитајте и...  Пејачката Кајли Миног го прослави својот 52-ри роденден! (ФОТО)

„Пушкаш Арена“, која е со капацитет од 67.000 седишта, ќе биде отворена на средина на ноември, со фудбалскиот натпревар меѓу Унгарија и Уругвај.

Прочитај повеќе

Бујно деколте и долги нозе: Јелена Карлеуша во бомбастично издание за снимањето на „Ѕвездите на Гранд“ (ФОТО)

Слободен Печат

Пејачката Кајли Миног го прослави својот 52-ри роденден! (ФОТО)

Слободен Печат

Вереницата на Кристијано Роналдо не престанува да провоцира: Објави фотографија од која ќе се препотите (ФОТО)

Васко Спасоски

Трикот на Клои Кардашијан за постигнување совршен задник! (ФОТО)

Слободен Печат

Ретко објавува ваква фотографија: Погледнете зошто Анастасија Ражнатовиќ доби стотици комплименти! (ФОТО)

Васко Спасоски

Музичката икона Шер и на 74-годишна возраст изгледа како млада девојка: Сите знаеа дека ќе стане позната! (ФОТО)

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Атрактивната Вики го сруши интернетот со снимка на која „виси“ од зграда: Сега позираше скроз гола! (ФОТО)

Васко Спасоски

Соседите сигурно уживаат: Хајди Клум дома се сонча гола! (ФОТО)

Васко Спасоски

Прво бараше да им се помогне на музичарите, а сега купи автомобил од 50.000 евра: Неда Украден се поднови со нов „ѕвер“ (ФОТО)

Васко Спасоски

Моден камелеон: Сите стилски трансформации на Шарлиз Терон! (ФОТО)

Слободен Печат

Васил Тупурковски во „Еден на Еден“: Пријателите мислат дека Тито ми ги остави мене пурите! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Сопругата на Хју Џекмен беше исмејувана поради насловната страница на познатиот австралиски магазин! (ФОТО)

Слободен Печат