Педро ја продолжува кариерата во Серија А!?

Како што информира „Калчомеркато“, искусниот шпански интернационалец ќе се раздели со лондонските „сини“ кога ќе му истече договорот ова лето.

Според италијанските медиуми Рома моментно е во најдобра позиција за потписот на досегашното крило на Челси. Но, освен римската „волчица“ во трката за услугите на Педро се наоѓа и актуелниот шампион во Серија А, Јувентус.

Како што информира „Калчомеркато“, Педро (32) ќе се раздели со лондонските „сини“ кога ќе му истече договорот ова лето.

Воедно има понуди и од американската МЛС лига, но поголеми се шансите искусниот шпански интернационалец да остане на европско тло.

Со Барселона ги имаше најголемите успеси на клупски план, петпати ја освои „Ла Лига“, а трипати Лигата на шампионите.

Прочитајте и...  Лацио му ја предаде титулата на Јувентус (ВИДЕО)

Најблиску е да го облече дресот на Рома, но можно е и алтернативата повторно за тренер да го има Маурицио Сари кој ја води „Старата дама“, откако минатата сезона соработуваа на „Стемфорд Бриџ“.

Прочитај повеќе

Сити пукна „петарда“ и во Брајтон

Слободен печат

Поразот од Сасуоло ги зовре страстите: Тепачка во соблекувалната на Лацио

Слободен печат

Роналдо и Зидан повторно со ист клуб: Француски великан се подготвува за сензационален трансфер

Слободен печат

Меси не се откажува од титулата, нов исторски подвиг за триумф на Барселона (ВИДЕО)

Слободен печат

Шефилд му направи услуга на Јунајтед, со посед на топката од 24% му даде три „парчиња“ на Челси

Слободен печат

ФФМ: Клубовите од вторите и третата лига нема да плаќаат котизација

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Лацио му ја предаде титулата на Јувентус (ВИДЕО)

Слободен печат

Фудбалот се враќа дома: Англичаните имаат неверојатна генерација која може да доминира наредната деценија

Слободен печат

Поранешната репрезентативка Гивенс замина во пензија, ќе стане тренер

Слободен печат

Ригорозни казни за прекршување на карантинот во Формула 1: Затвор или 15.000 евра

Слободен печат

Шанса за Барселона, за три дена цената на Лаутаро падна за 21 милион евра

Слободен печат

Пол позицијата за шампионот, Хамилтон најдобар на дождливите квалификации

Слободен печат