Ова ќе биде главниот ретро аксесоар за летната сезона! (ФОТО)

Пластичната штипка за коса е неопходно нешто ова лето! Минатото лето на сцената се врати со ревијата на Александар Венг во предимензионален футуристички фазон, а сега убаво се прилагоди како еден од главните (ретро) аксесоари за ова лето и тоа во секојдневен непретенциозен облик.

View this post on Instagram

🌸

A post shared by Frida Vega Salomonsson (@fridavega) on

Секако, не постои време кога не можеле овие штипки да се купат било каде. Дали ги имаме некаде фрлено во соба или ни стојат во бањата, тие се секогаш тука. Сега, поради некоја причина имаме желба да ги покажуваме и во јавност. Веројатно се работи за налет на носталгија и карантинот како катализатор, но наеднаш некако добро ни изгледаат покрај сите предимензионални дуксери, блузи и кратки маички на прерамки. Едни од познатите девојки кои го негуваат овој тренд се и Бела Хадид, Кендал Џенер, Хејли Балдвин Бибер и Каја Гербер.

Тоа што не може да се негира е фактот дека тие навистина совршено го надополнуваат лежерниот стајлинг. Сакате минимализам? Секое одело ќе изгледа подотерано со пунџа која е прицврстена од пластична штипка во дезен на желка или во црна боја.

Ретро? Пастелот е вашиот најдобар сојузник, евентуално и некој цвет на штипката.

Максимализам? Постојат огромен број на штипки украсени со бисери и различни камења. Пластичната штипка е насекаде и во полн сјај!

Прочитајте и...  Актерот Двејн Џонсон присуствувал на раѓањето на сите свои ќерки: Жените се неверојатни битија!

Прочитај повеќе

Романтичната љубовна приказна на еден од најголемите холивудски заводници, актерот Метју Меконахи!

Слободен Печат

Се сеќавате на Алка Вуица? Жареше и палеше на југословенската сцена, па ја снема – денеска нема да ја препознаете! (ФОТО)

Васко Спасоски

Викторија Бекам после 10 години се насмеа: Нејзиниот син објави слика на која сите гледаат во нејзините заби! (ФОТО)

Слободен Печат

Златни бјути трикови од кујната: Еве како веднаш да ја поправите беживотната и испукана коса!

Слободен печат

Тони Брекстон објави селфи, луѓето не можат да поверуваат како изгледа во бикини на 52 години (ФОТО)

Слободен печат

Трик од искусните: Како да ја сочувате свежината на лебот

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Теорија на заговор: Хари не е таткото на детето на Меган?

Слободен печат

Авторката на „Хари Потер“ објави нова бесплатна онлајн книга за децата во карантин

Слободен печат

Одлична идеја за денешниот ручек – Пилешко во сос од павлака (РЕЦЕПТ)

Слободен печат

Бочели: Целото мое семејство имаше коронавирус, тоа беше ужасно – ние имавме среќа!

Слободен печат

Се избричил првпат по 10 години, неговата сопруга шокирана! (ВИДЕО)

Слободен печат

Маја, Адријана, Билјана и Весна, жени со јасна визија  

Ј.К.Д