Ова е таа македонска (не)култура (ВИДЕО) – Слободен печат
Ваш аголВи Препорачуваме

Ова е таа македонска (не)култура (ВИДЕО)

Читател на „Слободен печат“ ни испрати видео од дворот пред базенот „Борис Трајковски“ на кое се гледаат стотици отпушоци кои се фрлени околу клупите.

– Ова е таа македонска култура. Кантата за отпадоци им е веднаш до нив, ама тие отпушоците ги фрлаат под клупа – коментира нашиот читател.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close