Ова е таа македонска (не)култура (ВИДЕО)

Читател на „Слободен печат“ ни испрати видео од дворот пред базенот „Борис Трајковски“ на кое се гледаат стотици отпушоци кои се фрлени околу клупите.

– Ова е таа македонска култура. Кантата за отпадоци им е веднаш до нив, ама тие отпушоците ги фрлаат под клупа – коментира нашиот читател.

Прочитајте и...  Јанушев: Ветинг за политичарите и судиите - Ние Груевски ниту сме го избркале, ниту планираме да враќаме некого (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

ПРЕСМЕТКИ: Продуктивноста, а не партиите, би требала да го одреди минималецот

Синдикатот на Клинички центар бара да се поништи казната за медицинска сестра од Неврологија која зела крв од колеги за испитување антитела за коронавирус

Вирусот ги дотепа малите градови: Во Валандово и во Крушево ниедно слободно работно место

ИНТЕРВЈУ Лаима Андрикиен: ОДИХР ги оценува, не се меша во организирањето на изборите

Мерсиха Смаиловиќ, активистка: Уморни сме да бидеме само дел од фолклорот кога треба да ја прикажеме мултиетничноста на општеството

Јасмина Кантарџиева Димков

Брима Галуп го демантира Горан Момировски: Не е точно дека не сме спровеле анкета

Ана Анастасовска

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Јанушев: Ветинг за политичарите и судиите – Ние Груевски ниту сме го избркале, ниту планираме да враќаме некого (ВИДЕО)

Слободен печат

Заев: Забегуваат политичарите после два мандати, долгото седење во власта направи богови од ДУИ (ВИДЕО)

Слободен печат

СЗО: Коронавирусот мутирал откако почнал да се шири низ светот

Слободен печат

Андоновиќ: Хрватската опозиција најголем губитник на изборите (ВИДЕО)

Слободен печат

Фокс њуз „по грешка“ го отстранила Трамп од фотографија со Епстајн и Максвел (ВИДЕО)

Слободен печат

„Ништо не разбирате вие, г-дине Мицкоски!“

Сашо Орданоски