Tag : борис трајковски

Вести Слајдер Хроника

Општина Карпош: Пожарот кај „Борис Трајковски“ не е наш комунален отпад, еколошки инспектор е на терен (ФОТО)

Михаило Донев
Депонијата во близина на спортскиот центар „Борис Трајковски“ од утрово е во пламен, а како што од претходно информираа од противпожарната служба во Скопје,  станува...
Вести Слајдер Хроника

Пожар позади СЦ „Борис Трајковски“ (ФОТО)

Михаило Донев
Утринава е забележан голем чад во Скопје, позади СЦ „Борис Трајковски“, а од противпожарната служба велат дека станува збор за запален отпад, кој зафаќа помала...
Вести Македонија Слајдер

Владина делегација оддаде почит на поранешните претседатели Киро Глигоров и Борис Трајковски (ВИДЕО)

Слободен печат
Во организација на Владата на Република Северна Македонија, денеска се чествува големиот празник, Денот на независноста – „8 Септември”. Програмата по повод одбележувањето на Денот...
Слајдер Спорт Фудбал

Вардар и фудбалскиот „земјотрес“ против ЦСКА Москва, незаборавната дружба во Уранија! (ФОТО+ВИДЕО)

Атанас Костовски
Има настани што остануваат во сеќавање се додека човек гледа, слуша, дише… Ја слушам емисијата „Деновиве пред години“, по којзнае кој пат се присетив дека...
Вести Македонија Слајдер

Ангелов: Делчев, Глигоров, Трајковски, Заев – херојски постапки за кои историјата покажува и ќе покаже дека биле во право (ВИДЕО)

Слободен печат
-Споредбата на Зоран Заев со Гоце Делчев е дека историјата не треба да се гледа низ црно-бела призма. Таа е колоритна, шарена. Една личност не...
Вести Македонија

Одбележана годишнината од раѓањето на претседателот Борис Трајковски

Слободен печат
Со полагање цвеќе пред споменикот „Македонија”, подигнат во чест на трагично загинатиот претседател Борис Трајковски, денес беше одбележана 64 годишнината од неговото раѓање. Цвеќе положија...
Вести Македонија Слајдер

Нехар травел се закани со тужби до медиумите кои објавија дека нивни автобуси тргнаа за Црна Гора

Весна Тодоровска
По вчерашната објава на Слободен печат дека туристичката агенција Нехар травел со два автобуси тргнала на пат за Црна Гора, откако претходно дел од патниците...
Вести Скопје

СЦ „Борис Трајковски“ нема да работи 14 дена

Слободен печат
Спортскиот центар „Борис Трајковски“ нема да работи следните дена во согласност со мерките од Владата за спречување на ширењето на коронавирусот. „Согласно последните издадени забрани...
Вести Македонија Слајдер

Заев: Трајковски вечно ќе остане запаметен како чесен и доблесен, проевропски политичар

Слободен печат
Денеска се навршуваат 16 години од трагичната несреќа во Мостар, БиХ во која загина поранешниот претседател на Македонија, Борис Трајковски. Лидерот на СДСМ, Зоран Заев...
Вести Македонија Слајдер

Одбележување 16 години од смртта на поранешниот претседател Борис Трајковски

Слободен печат
Со положување венци на гробот и на спомен обележјата во чест на поранешниот претседател Борис Трајковски денеска ќе биде одбележана 16-годишнината од неговата смрт. Од...