Tag : базен

Забава Магазин Магазин слајдер

Направил сам куќа и базен од кал користејќи наједноставен алат: Погледнете како му успеа! (ВИДЕО)

Слободен печат
Каде што постои желба, постои и начин… Овој човек со голема истрајност гради куќички и базени во пустелии и тоа користејки само една наједноставна алатка,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Бела Хадид го соблече горниот дел од бикинито и се испружи колку што е долга! (ФОТО)

Васко Спасоски
За да го зголеми внесот на витамин Д, манекенката Бела Хадид (23) речиси се соблече скроз гола и се сончаше покрај базен. Таа на себе...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Карлеуша потполно гола во базен: Сите „зумираат“ на едно место (ФОТО)

Васко Спасоски
Популарната пејачка Јелена Карелуша (41) знае на кој начин да ужива во овие жешки денови, па се соблече скроз гола и се разлади во базен....
Ви Препорачуваме Останатo Спорт

Со заштитни маски, на растојание, пливачите конечно влегоа на базен (ВИДЕО)

Михаило Донев
По три месеци пауза, пливачкиот базен во склоп на спортскиот центар „Борис Трајковски“, по посебни протоколи и строго почитување на мерките за заштита од Ковид-19,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Пет месеци по породувањето, Сека Алексиќ се соблече во бикини: Треба уште доста да се работи… (ФОТО)

Васко Спасоски
Поминаа пет месеци откако популарната српска пејачка Сека Алексиќ стана мајка по вторпат и на свет го донесе својот син Јован. Иако помина релативно кусо...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ова е доказ зошто е најзгодна „риба“ на естрадата: Елена Ристеска позира во бикини, градите во преден план! (ФОТО)

Васко Спасоски
Познатата пејачка Елена Ристеска буквално го „сруши“ Инстаграмот во Македонија кога вчера на својот профил сподели фотографија на која позира во костим за капење. Пејачката...
Вести Македонија

Базените се безбедни, но треба протоколи за соблекувалните

Слободен печат
Базените се меѓу економските субјекти кои остануваат затворени во претстојниот период и за нив се разговарало за протоколи. Според министерот за здарсвтво Венко Филипче, тие...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Луна пред татко ѝ ги покажа голите гради, а нему му падна доста непријатно (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Луна Џогани има слаба кочница кога е во прашање она што го прави пред своите родители, кои веќе три сезони преки малите екрани ги следат...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Клои Кардашијан ја продава вилата за 19 милиони долари, не можете да замислите што сè поседува! (ФОТО)

Васко Спасоски
Американската ријалити ѕвезда Клои Кардашијан (35) се прослави во 2007 година кога нејзиното семејство Кардашијан-Џенер започна да снима ријалити шоу под називот „ Keeping Up...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Георгина на Кристијано влезе во базен и заборави да го облече долниот дел од бикинито? (ФОТО)

Васко Спасоски
Георгина Родригез со последната објавена фотографија ги запали сoцијалните мрежи. Имено, вереницата на португалската ѕвезда, Кристијано Роналдо објави фамилијарна фотографија во базен од целото семејство,...