2 C
Скопје

Tag : ваш агол

Ваш агол Слајдер

ЌЕ СЕ ЗГРОЗИТЕ: Мизерни услови за живот во болницата во Бардовци (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Читател на „Слободен печат“ ни испрати фотографии  и видеа од условите со кои секојдневно се соочуваат пациентите во болница Бардовци во Скопје. На фотографиите можат...
Ваш агол

Во возовите како во фрижидер!

Слободен печат
Утрово наш читател ни испрати порака дека во новиот кинески воз кој се движи на релација Скопје-Битола, нема парно и дека е премногу ладно. Тој...
Ваш агол

Хорор во Институтот за белодробни заболувања и туберкулоза (ГАЛЕРИЈА)

Слободен печат
Од наши револтиран читател добивме информации, а воедно и фотографии од Институтот за белодробни заболувања и туберкулоза во Скопје. Како што пишува читателот на „Слободен...
Ваш агол

Во младите е иднината, а овие дечиња од Ѓорче Петров се доказ!

Слободен печат
Дечиња од населбата Ѓорче Петров, на неколку места во општинскиот парк поставија листови на кои се испишани правила за однесување со и кон милениците. Изгледа...
Ваш агол Македонија

ПИСМО: Ако нема акции, кредитната ќе се искористи за прочистувач на воздух кој чини цел бубрег за нашиот кумановски стандард

Слободен печат
Веднаш по објавувањето на веста за сечата на двете липи вчера во Куманово, со цел да се направи простор за автобуска станица, до нашата редакција...
Ваш агол

Деца, сакате да се лулате? Ние ви нудиме и бањање (ФОТО)

Слободен печат
Читателка на „Слободен печат“ ни испрати фотографии од лулашките кај базенот во спортската сала „Борис Трајковски“ во Скопје, на кои може да се види, дека...
Ваш агол

Булевар „АСНОМ“ покриен со ѓубре (ФОТО)

Слободен печат
Револтиран читател на „Слободен печат“ ни испрати фотографии од катастрофалната ситуација на Булеварот Асном, помеѓу бензинските Лукоил и Окта, каде на приложените фотографии може да...
Ваш агол

ОХРИДСКА УСЛУГА: Што ќе ти е фискална? Не секирај се, памтам јас!

Слободен печат
Сезоната во македонскиот бисер Охрид е при крај, но како и од почетокот и сега цената на лежалките е изгор, пишува читател на „Слободен печат“....
Ваш агол Ви Препорачуваме

Ова е таа македонска (не)култура (ВИДЕО)

Слободен печат
Читател на „Слободен печат“ ни испрати видео од дворот пред базенот „Борис Трајковски“ на кое се гледаат стотици отпушоци кои се фрлени околу клупите. –...