9 C
Скопје

Хорор во Институтот за белодробни заболувања и туберкулоза (ГАЛЕРИЈА)

Од наши револтиран читател добивме информации, а воедно и фотографии од Институтот за белодробни заболувања и туберкулоза во Скопје.

Како што пишува читателот на „Слободен печат“, пациентите кои престојуваат на овој оддел се соочуваат со вистински хорор како што е ниското ниво на хигиена.

Исто така, читателот посочува дека во собите на пациентите нема парно, па тие се принудени да носат греалки од својот дом доколку сакаат да се згреат, а покрај овие проблеми, Институтот има бројни недостатоци како што се прозорците кои се стари и не дихтуваат.

Погледнете ги фотографиите:

[foogallery id=”145946″]

Поврзани вести

Во Кина нема локално пренесени случаи со коронавирус

Слободен печат

ЌЕ СЕ ЗГРОЗИТЕ: Мизерни услови за живот во болницата во Бардовци (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Во возовите како во фрижидер!

Слободен печат

Во младите е иднината, а овие дечиња од Ѓорче Петров се доказ!

Слободен печат

ПИСМО: Ако нема акции, кредитната ќе се искористи за прочистувач на воздух кој чини цел бубрег за нашиот кумановски стандард

Слободен печат

Скршени седишта во автобус на ЈСП (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар