ЌЕ СЕ ЗГРОЗИТЕ: Мизерни услови за живот во болницата во Бардовци (ФОТО+ВИДЕО)

На фотографиите можат да се видат мизерни и нехумани услови за живот, а пациентите бараат помош од надлежна институција за решавање на проблемот.

Читател на „Слободен печат“ ни испрати фотографии  и видеа од условите со кои секојдневно се соочуваат пациентите во болница Бардовци во Скопје.

На фотографиите можат да се видат мизерни и нехумани услови за живот, а пациентите бараат помош од надлежна институција за решавање на проблемот.

Читателот на „Слободен печат“ открива и дека во болницата немало парно, телевизија, како и тоа дека храната била многу лоша и дека тоалетот е во катастрофална состојба.

Во продолжение погледнете ги фотографиите и видеата:

Прочитајте и...  Бројот на новозаболени од Ковид-19 дневно се уште трицифрен

Прочитај повеќе

Груби: Сè уште не е постигнат договор помеѓу СДСМ и ДУИ, албанската опозиција шири лажни вести

Слободен печат

Матоши: Не се укинуваат тестовите за македонските граѓани при влез во Косово

Миа Агенција

Наумовска: Очекуваме дека рокот за отпочнување на учебната година ќе биде пролонгиран

Слободен печат

Шасивари: Доделувањето на мандатот е нов политички преседан, Пендаровски доби функција која ја има само Макрон

Слободен печат

Протест во Скопје против поскапувањето на струјата: Не смееме да го дозволиме овој удар на нашиот грб!

Слободен печат

Иванов: Нови избори не се опција, Костов: Се одбегнува ВМРО-ДПМНЕ, партија втора по ред со доделена легитимна моќ

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ердоган: Не сакаме ескалација, но Грција може скапо да плати

Слободен печат

СДСМ демантира: Не е договорен премиер, ниту има решенија и поделба на ресори

Слободен печат

Косово ги отвора границите кон Северна Македонија, Албанија и Србија

Слободен печат

Заглавени – Само продолжување на пасошите ги спасува Македонците на Малта

Слободен печат

Костовски: Не ја ставајте во овој вител министерката Ангеловска, бидејќи таа е стар клиент на банката

Слободен печат

Целта на пристапот на широко тестирање е рано откривање на поголем број на случаи, вклучувајќи ги и асимптоматските носители на Ковид-19

Слободен печат