Tag : бардовци

Вести Скопје

Тротоар долг 500 метри се прави во Злокуќани

Слободен печат
Екипите на Град Скопје денеска почнаа со изведба на нов тротоар на јужната страна на улицата Скупи, на потегот од бензинската пумпа на „Макоил“, па...
Вести Македонија Слајдер

Парите од традиционалната обиколка за Водици во Бардовци дадени за лекување на малиот Ангел

Слободен Печат
Парите собрани од традиционалната обиколка на домовите на верниците со светиот крст во скопско Бардовци, скокачите ги подарија на малиот Ангел Аврамоски. Парите на Ангел...
Ваш агол Слајдер

ЌЕ СЕ ЗГРОЗИТЕ: Мизерни услови за живот во болницата во Бардовци (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Читател на „Слободен печат“ ни испрати фотографии  и видеа од условите со кои секојдневно се соочуваат пациентите во болница Бардовци во Скопје. На фотографиите можат...
Вести Скопје

Целосно обновени тоалетите во ООУ „Војдан Чернодрински”

Слободен печат
Целосно се обновени тоалетите во ООУ „Војдан Чернодрински”, во урбаната заедница Владо Тасевски (Млечен), информираат денеска од Карпош. Направена е санација на санитаријата, при што...
Хроника

Се трага по жена што избегала од Психијатриската болница Бардовци

Дваесет и двегодишник од Крива Паланка пријавил дека од Психијатриската болница Бардовци се оддалечила неговата мајка В.В.(49). МВР соопшти дека се преземаат мерки за пронаоѓање...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

БОЛНИ ЦЕНИ ЗА РЕНОВИРАЊА ВО БОЛНИЦИТЕ: Веце-школки по 15.000, тушеви по 17.600 денари!

Соња Христовска Угриновска
Тоалетни школки од 15.000 денари за парче и туш-сливници од 17.600 денари за парче се плаќани при реновирањето на болницата во Бардовци, што е до...
Вести Скопје

Општина Карпош пријави две фирми за фрлање отпад

Слободен печат
Општина Карпош пријави до полицијата два правни субјекта што фрлале отпад на јавни/приватни површини и придонеле за загадување на животната средина. – Пријавата следи откако...