2 C
Скопје

Во младите е иднината, а овие дечиња од Ѓорче Петров се доказ!

Дечиња од населбата Ѓорче Петров, на неколку места во општинскиот парк поставија листови на кои се испишани правила за однесување со и кон милениците. Изгледа овие мали надежи имаат повеќе свест и совест од повозрасните, кои не го собираат изметот од своите миленици, па со тоа им создаваат секојдневни проблеми додека се обидуваат безгрижно да си играат во тревата во паркот. Тие рекоа дека имаат домашни миленичиња, но ги почитуваат правилата кои ги напишале. Секоја чест и големо браво!

 

Поврзани вести

Метео: Облачно со повремен дожд и снег и температури од 2 до 16 степени

Слободен печат

Во Кина нема локално пренесени случаи со коронавирус

Слободен печат

ЌЕ СЕ ЗГРОЗИТЕ: Мизерни услови за живот во болницата во Бардовци (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Во возовите како во фрижидер!

Слободен печат

Хорор во Институтот за белодробни заболувања и туберкулоза (ГАЛЕРИЈА)

Слободен печат

ПИСМО: Ако нема акции, кредитната ќе се искористи за прочистувач на воздух кој чини цел бубрег за нашиот кумановски стандард

Слободен печат

Остави Коментар