Tag : Миленичиња

Вести Македонија Слајдер

Остануваат истите термини за шетање на миленичињата за продолжениот викенд

Слободен печат
За домашните миленичиња остануваат востановените термини и за време на продолжениот празничен викенд, соопштија вчера од Владата. Граѓаните, во периодот кога важи забраната за движење,...
Вести Свет

САД: ЦДЦ препорачува физичка дистанца и меѓу домашни миленичиња

МИА Агенција
Американскиот Центар за контрола на заболувањата (ЦДЦ) препорачува граѓаните кои ги шетаат домашните миленичиња да држат физичко растојание од најмалку два метри не само меѓу...
Вести Македонија

Во овие термини ќе може да се шетаат миленичињата за време на викендот

Слободен печат
Сопствениците на кучиња кои ги чуваат како домашни миленичиња во станови, ќе може да ги изнесуваат надвор во одредени термини во денот за време на...
Вести Македонија

Спасовски: Се знае како се однесува во вонредна сосотојба, нема отстапка за сопствениците на миленичиња

Слободен печат
Премиерот Оливер Спасовски во вечерашното гостување на телевизија Канал 5 на прашањето дали ќе се направат некакви исклучоци за сопствениците на домашни миленици за време...
Магазин Семејство

Дотерајте си ги и затоплете ги миленичињата

Слободен печат
Совршено изработуваат јакни, палта, џемперчиња, блузички, фармерчиња, фустанчиња, здолништа, тренерки, градници, околувратници, поводници, капчиња, костуми за свечености и свадби, шалчиња, марами, чизмички, гаќички за циклус…,...
Магазин Семејство

Подарок домашен миленик – обврски и задолженија во домот

Слободен печат
На прво место треба да ја нагласиме спремноста на идниот сопственик и желбата да се чува еден миленик со сите обврски кои се преземаат со...
Вести Македонија

Искористете ја можноста за бесплатно микрочипирање на домашните миленици

Слободен печат
Aгенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) апелира до сопствениците на домашни миленици, до крајот на годинава да ја искористат можноста и бесплатно да ги микрочипираат...
Вести Македонија

ПАНИКА ВО ОХРИД: Кучиња отруени на плоштадот во Охрид!

Слободен печат
Во изминативе неколку часа, граѓанските активисти од Охрид алармираат дека се отруени 10 улични кучиња, со помош на отров кој бил расфрлан низ центарот на...
Магазин Семејство

Ка­ко ми­ле­ни­чето по­ка­жу­ва љу­бов – ако спие со вас, ве обо­жава

Слободен печат
Не е мис­те­ри­ја де­ка хра­на­та ги раз­д­ви­жу­ва до­маш­ни­те ми­ле­ни­чиња, но на­уч­ни­кот Гре­го­ри Бар­нс ве­ли де­ка она што ку­че­то или ма­че­то го пра­ват по­сле ја­де­њето, прет­ста­ву­ва...
Ваш агол

Во младите е иднината, а овие дечиња од Ѓорче Петров се доказ!

Слободен печат
Дечиња од населбата Ѓорче Петров, на неколку места во општинскиот парк поставија листови на кои се испишани правила за однесување со и кон милениците. Изгледа...