Во возовите како во фрижидер!

Утрово наш читател ни испрати порака дека во новиот кинески воз кој се движи на релација Скопје-Битола, нема парно и дека е премногу ладно.

Тој го запрашал кондуктерот зошто немаат вклучено парно, при што тој му одговорил дека во некои од новите има, а во некои не.

Револтираниот патник му потенцирал како е можно ваква услуга да нудат, за 500 денари повратен билет и да сакаат луѓето почесто да ги користат, истиот само ги подигнал рамениците и ништо не одговорил.

Малкумината патници кои патуваа на оваа релација исто така се пожалија на тоа колку е ладно во возот, а од оние кои почесто го користат овој вид на превоз велат дека навистина е „лотарија“ да се возиш во воз со парно во овој период од годината.

Прочитајте и...  Се судрија два воза во Чешка: Најмалку двајца загинати и 30 повредени (ФОТО)

Прочитај повеќе

Во Кина нема локално пренесени случаи со коронавирус

Слободен печат

ЌЕ СЕ ЗГРОЗИТЕ: Мизерни услови за живот во болницата во Бардовци (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Хорор во Институтот за белодробни заболувања и туберкулоза (ГАЛЕРИЈА)

Слободен печат

Во младите е иднината, а овие дечиња од Ѓорче Петров се доказ!

Слободен печат

ПИСМО: Ако нема акции, кредитната ќе се искористи за прочистувач на воздух кој чини цел бубрег за нашиот кумановски стандард

Слободен печат

Скршени седишта во автобус на ЈСП (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Деца, сакате да се лулате? Ние ви нудиме и бањање (ФОТО)

Слободен печат

Зона на самракот во Карпош 1

Слободен печат

Булевар „АСНОМ“ покриен со ѓубре (ФОТО)

Слободен печат

ОХРИДСКА УСЛУГА: Што ќе ти е фискална? Не секирај се, памтам јас!

Слободен печат

Ова е таа македонска (не)култура (ВИДЕО)

Слободен печат

Големи колони за влез во Србија (ФОТО)

Слободен печат