Tag : студено

Вести Македонија Слајдер

Времето денес постудено со пообилни врнежи од дожд

Слободен печат
Во земјава денеска ќе преовладува облачно време со врнежи од дожд кои повремено ќе бидат пообилни, на места и над 25 литри на метар квадратен....
Вести Македонија

Ни претстои сончев викенд со студени утра

Слободен печат
За време на викендот времето ќе биде сончево, но со ниски утрински температури. Од понеделник повторно се очекува зголемување на облачноста, а веќе во вторник...
Вести Македонија

Утринските температури ширум цела Македонија под нулата

Слободен печат
Во целата држава утринава температурите се под нулата. Најстудено е во Лазарополе каде се измерени -14 степени, а единствено во Дојран и Гевгелија утринската температура...
Вести Македонија

Најстудено и најмногу снег утринава во Маврово

МИА Агенција
Најстудено утрово е во Маврово, каде се измерени -9 степени Целзиусови, а таму има и највисока снежна покривка од 41 сантиметар. Снежна покривка од 33...
Вести Македонија Слајдер

Патниците се смрзнуваaт во возовите

Весна Дамчевска
Патниците со железничкиот сообраќај премрзнати стигнуваат на саканата дестинација. Тие се жалат дека овој проблем го има секоја зима и дека со страв од студот...
Вести Македонија Слајдер

Времето денеска сончево, но студено

Слободен печат
Времето наутро ќе биде ведро и студено, а преку денот сончево и тивко со услови за појава на утринска магла по одделни котлини. Утринската температура...
Вести Македонија Слајдер

НАЈСТУДЕНО ВО БЕРОВО: Денешните температури низ Македонија

Слободен печат
Во Берово изутрина во 7.00 часот се измерени -12 степени,  -9 во Скопје, Петровец, Штип, Битола и Маврово, -8 во Крива Паланка, Тетово, Прилеп, Демир...
Вести Македонија Слајдер

Времето денеска: Сончево и студено

Слободен печат
Времето ќе биде сончево и студено. Претпладне долж Повардарието и во источните делови ветерот повремено ќе засилува, а попладне неговата брзина ќе се намалува. Утринската...
Вести Македонија Слајдер

Облачно и студено со северен ветер

МИА Агенција
Времето ќе биде променливо облачно и студено со умерен до засилен северен ветер. Во раните утрински часови локално ќе провејува слаб снег. Попладне облачноста ќе...
Вести Македонија Слајдер

Утрово најстудено во Берово, -10 степени

Слободен печат
Утрово во земјава најстудено било во Берово со измерени – 10 степени целзиусови, и Маврово и Скопје – Петровец, со измерени – 8 степени, а...