Tag : фрижидер

Магазин Магазин слајдер Семејство

Колку долго смее да се чува храната во фрижидер?

Слободен печат
Имате чувство дека премногу храна фрлате и се прашувате колку долго е препорачливо одредена храна и продукти да се чуваат во фрижидер? Еве листа што...
Забава Магазин Слајдер

Виц на денот: Фрижидер

Слободен печат
Трпана го прашува швалерот: – Драги, некогаш си поправал ли фрижидери? – Никогаш. – Веднаш почнувај, затоа што ја слушнав колата, маж ми се врати...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Експертите предупредуваат: Ова е најтоксичната работа во вашиот фрижидер!

Слободен Печат
Практичните чинии во кои добивате деликатеси нарачани од блискиот ресторан, кутии во кои се спакувани остатоците од феноменална вечера во ресторанот, како и други пластични...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Како да ја одржите храната замрзната и по неколкучасовен прекин на струјата?

Слободен печат
Иако за среќа не многу често, сепак секој се нашол во ситуација да не знае што да прави со складираната храна во замрзнувачот откако подолг...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Трик кој ќе ви го олесни животот – Еве зошто пластичната фолија треба да ја чувате во фрижидер наместо во фиока!

Слободен печат
Пластичната фолија обично ја користиме за да ја запакуваме храната пред да ја ставиме во фрижидер и на сите понекогаш ни задава прилично голема мака...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Брзо и лесно отстранете ги непријатните мириси од фрижидерот

Слободен печат
Фрижидерот е место каде што се складира различна храна. Токму таа храна ставена на едно место, предизвикува и мешање на мириси, кои можат да предизвикаат...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Внимавајте на складирањето на готвените јадења!

Слободен Печат
Колку и да се обидувате да подготвите храна онолку колку што навистина е потребно за семејството, а притоа да нема остатоци, сепак тоа во практика...
Магазин Семејство

Како правилно да ги чувате намирниците да не ви се расипат?

Слободен печат
Навикнати сме поголем дел од намирниците кои ги купуваме од маркет да ги ставаме во фрижидер. Покрај овошјето, зеленчукот, лебот и слатките, некои во фрижидер...
Ваш агол

Во возовите како во фрижидер!

Слободен печат
Утрово наш читател ни испрати порака дека во новиот кинески воз кој се движи на релација Скопје-Битола, нема парно и дека е премногу ладно. Тој...
Забава Магазин

Виц на денот: Фрижидер

Слободен печат
Трпана го прашува швалерот: – Драги, некогаш си поправал ли фрижидери? – Никогаш. – Веднаш почнувај, затоа што ја слушнав колата, маж ми се врати...