Откриена темната страна на турските серии

Сигурно секој од вас кој ја чита оваа статија гледа барем два турски серијали. А, она што ве тера да се најдете себеси во овие филмови е тоа што тие третираат семејни ситуации и со многу емотивност.

Но, сите кои ги следат овие серии во Турција останаа разочарани откако турската кинематографија ја изгуби својата оригиналност. Турскиот весник Olay откри дека всушност сите се адаптации на јапонски, латински и шпански теленовели.

Серијалот „Мајка“ беше многу гледан, но е адаптација на јапонска ТВ серија со ист наслов. И други турски теленовели што во моментот се емитуваат таму се со истото потекло: “Kadin“ (Жена), “Kizim“ (Мојата ќерка), “Bir litre gozyasi“ (1 литар солзи), итн., пренесува Експрес.

Прочитајте и...  Најважна работа која би требало да ја направиме пред почетокот на вториот бран на коронавирусот

А пак турската теленовела „Забранета љубов“ го доби мотивот од шпанската теленовела со ист наслов.

Прочитај повеќе

Мора да го подготвите за вашите најблиски: Домашен леб со билки!

Васко Спасоски

Антониа Гиговска: Спокојот на Пелистер ме подготвува за нови музички дела

Слободен печат

Дознајте зошто не треба да ги фрлите семките од лимон!

Васко Спасоски

Познатата терапевтка советува: Во овој случај подобро е да го сокриете неверството!

Слободен печат

Џеј Ло со храбра спортска комбинација максимално ги истакна своите облини! (ФОТО)

Слободен Печат

Сакаше да поразговара со принцот Чарлс, но се возбуди и се струполи на земја – Принцот не стигна ниту да му подаде рака (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Убавата бисексуална Афроамериканка е новата „Batwoman“

Слободен печат

Една од најчудните туристички атракции во светот: Ѕирнете во „Катедралата на отпадот“ (ФОТО)

Слободен печат

Фасцинантна приказна украсена со долгогодишно прераскажување: Кралот Умберто и неговиот одамна изгубен „двојник“

Слободен печат

Кралски правила кои не смее да ги прекрши ниту кралицата Елизабета

Слободен печат

Најсочното колаче чија арома ќе го намами целото семејство: Одличен десерт за летно уживање! (ВИДЕО)

Слободен печат

Ја враќа вашата кожа децении наназад: Маска за лице која е посилна од ботокс! (РЕЦЕПТ)

Слободен печат