Tag : популарност

Магазин Магазин слајдер Сцена

Лепа Бренa во рангот на Бијонсе и Ријана: Американски сајт објави колкаво е богатството на балканската дива!

Слободен Печат
Лепа Брена (60) се најде на познатата страница „Celebrity net worth“, која се занимава со финансиите на големи sвезди. Така, богатството на една од најпознатите...
Магазин Магазин слајдер Технологија

Апликацијата ТикTок стана популарна колку Инстаграм!

Слободен Печат
Апликацијата Тикток бележи огромен раст на популарноста кај корисниците. Платформата за споделување на видео-содржини е многу користена за време на пандемијата од коронавирусот и глобалниот...
Вести Свет

Анкетите покажуваат рекордна популарност на Трамп

Слободен печат
Поддршката за американскиот претседател Доналд Трамп достигна рекордни 49 проценти, најмногу откако тој ја презеде функцијата во 2017 година, објави Галуп. Од друга страна, анкетата...
Вести Свет Слајдер

Емануел Макрон губи четири поени на популарност

Слободен печат
 Вкупниот број на испитаните французи кои се незадоволни од Претседателот Емануел Макрон се зголеми за три поени, на 68%, јавува дописникот на МИА. Популарност на...
Вести Македонија

 Анкета: Бајден најпопуларен меѓу афроамериканското население во САД

Слободен печат
Поранешниот потпретседател Џо Бајден е најпосакуваниот демократски кандидат за претседател меѓу афроамериканското население на национално ниво во САД, се дознава од најновата анкета на „Вашингтон...
Вести Свет

Популарноста на Макрон продолжува да опаѓа

Слободен печат
Продолжува да паѓа популарноста на францускиот претседател Емануел Макрон, 33 отсто од Французите велат дека се задоволни од работата на шефот на нивната држава. Популарноста...
Магазин Филм и ТВ

Откриена темната страна на турските серии

Слободен печат
Сигурно секој од вас кој ја чита оваа статија гледа барем два турски серијали. А, она што ве тера да се најдете себеси во овие...
Забава Магазин

ОВАА ДЕВОЈКА Е СПРЕМНА НА СЕ поради малку популарност (ВИДЕО)

Слободен печат
Луѓето се подготвени да направат се за малку повеќе популарност. Жив доказ е и оваа девојка која проба да изеде жив октопод. Но, октоподот беше...
Вести Свет

За првпат откако влезе во Белата Куќа, Трамп го поддржуваат над 45 отсто од Американците

МИА Агенција
Популарноста на американскиот претседател Доналд Трамп е над 45 отсто според Институтот Галуп. Тоа се случува првпат откако Трамп влезе во Белата куќа на 20...
MacedonianAlbanian