17.8 C
Скопје

Официјално: Од понеделник кошаркарите ќе имаат нов селектор

Денеска од федерацијата известуваат дека за три дена ќе се одржи прес конференција на која ќе биде претставен новиот селектор на машката сениорска репрезентација.

Промоцијата ќе се случи на 19 април (понеделник) со почеток од 12.00 часот, на терасата на хотелот „Солун-СПА Супериор“ во Скопје.

Досега сениорите од клупата ги водеше Александар Тодоров кој имаше неуспешни квалификации за пласман на следното Европско првенство.

Тодоров изјави дека е разочаран поради неуспехот, но од друга страна изрази големо задоволство што беше дел од нешто ново што се создава и што ќе трае во наредните 10-15 години.

Останува сега повеќе да се работи со младите, како што најавуваат од федерацијата да се организираат семинари и за нашите тренери, па на претквалификациите за Светското првенство во август годинава да се покажеме во подобро светло.

Поврзани вести

Димитриевски и Рајо Ваљекано се враќаат во шпанската „Ла Лига“

Слободен печат

ВИДЕО: Имаат гол-разлика 32:0, кога последен пат се затресе мрежата на Италија?

Слободен печат

Барселона во сè полоша ситуација, a Лапорта најави уште неколку засилувања!?

Слободен печат

Ивановски со бронза од Кипар и нов државен рекорд – на потег се МОК и Атлетската федерација!

Слободен печат

ФОТО: Македонските репрезентативци тренираа на „Јохан Кројф“ Арената

Слободен печат

Ракометарите убедливо загубија на вториот тест со Србија

Слободен печат

Остави Коментар