29 C
Скопје

Tag : александар тодоров

Кошарка Спорт

Бајиќ: Никогаш не гледам два чекори напред, приоритет е подмладување на репрезентацијата

Слободен печат
Она што беше најавено пред крајот на минатата недела, во текот на вчерашниот ден доби официјална потврда. Српскиот стручњак Драган Бајиќ е нов селектор на...
Кошарка Спорт

Официјално: Од понеделник кошаркарите ќе имаат нов селектор

Слободен печат
Денеска од федерацијата известуваат дека за три дена ќе се одржи прес конференција на која ќе биде претставен новиот селектор на машката сениорска репрезентација. Промоцијата...
Кошарка Спорт

Тодоров: Оптимист сум, Македонија нема да има проблем да се пласира на наредното ЕП

Слободен печат
Кошаркарската репрезентација на Македонија не успеа да обезбеди пласман на Европското првенство 2022 година, но селекторот Александар Тодоров гледа добри работи кои влеваат надеж во...
Кошарка Спорт

Тодоров: Во 2025 година ќе бидеме дел од Евробаскетот, и тоа не како аутсајдери!

Слободен печат
Машката сениорска репрезентација на Македонија не успеа да обезбеди пласман на завршниот турнир од Европското првенство. На последниот турнир во Перм, баравме победа изразена со...
Кошарка Спорт

Тодоров: Го загубивме натпреварот во првото полувреме

Слободен печат
Селекторот на кошаркарската репрезентација на Македонија, Александар Тодоров, вели дека лошата игра на неговите кошаркари во првото полувреме е главната причина зашто „црвено-жолтите“ не обезбедија...
Кошарка Спорт

Проблем за кошаркарите, без Димитријевиќ на дуелот против Естонија

Слободен печат
Кошаркарската репрезентација на Македонија денеска ја оствари првата победа во квалификациите за пласман на Европското првенство 2022 година, откако со 87:78 ја совлада Италија. Со...
Кошарка Спорт

Две измени на Тодоров, против Италија ќе дебитира Савиќевиќ

Слободен печат
Со двајца од тројцата најмлади во тимот, Теодор Симиќ и Лука Савиќевиќ, ќе истрча денеска Македонија на дуелот со селекцијата на Италија. Селекторот Александар Тодоров...
Кошарка Спорт

Тодоров: Додека се подготвувавме во соблекувалната, ја дознавме лошата вест!

Слободен печат
Четири порази имаме во квалификациската група за ЕП, но и натаму се одржуваат шансите за учество на континенталните собири. Русија покажа дека моментно е посилна...
Кошарка Спорт

Тодоров со две нови имиња денеска против Русија

Слободен печат
Исто така со почеток од 15.30 часот по македонско време, денеска најдобрата македонска репрезентација во Арената „Молот“ ќе го има новиот квалификациски натпревар за пласман...
Кошарка Спорт

Тодоров: Имаме светла иднина, сè ќе се сведе на мечот со Естонија!

Слободен печат
Александар Тодоров не беше незадоволен од крајниот резултат на средбата со Италија. За него е најважно што овој тим покажа едно сосема поинакво лице во...