Официјално: Поранешниот тренер на Вардар ќе се бори за опстанок со Македонија Ѓорче Петров

Фото: facebook.com/FKVardarSkopje

Бобан Грнчаров од денеска и официјално е нов тренер на Македонија Ѓорче Петров.

Грнчаров го прифати предизвикот да се бори за опстанок во друштвото на најдобрите со оглед на позицијата на табелата и формата на тимот.

„Лавовите“ се наоѓаат во долга серија порази со која паднаа на последното место на табелата и тоа беше главната причина за разделбата со тренерот Џангаровски.

Во своето деби поранешниот тренер на Вардар ќе има тешка задача бидејќи Македонија Ѓорче Петров гостува кај актуелниот шампион Струга Трим Лум.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот