Одриозола и официјално нов член на Баерн

Шпанецот Алваро Одриозола е нов играч на германскиот шампион.

Баерн Минхен го потврди анагажманот на 24-годишниот десен бек кој утрово ги помина лекарските прегледи. Алваро Одриозола во Баерн Минхен ќе ги помине наредните шест месеци како позајмен фудбалер од Реал Мадрид за кого во првиот дел од сезоната одигра само четири натпревари.

– По разговорите со останатите членови од управата одлучивме да ги задоволиме потребите на тренерот Ханси Флик и да ја засилиме одбраната. Му благодариме на Реал Мадрид за соработката – рече првиот човек на баварците, Карл-Хајнц Румениге.

Тренерот Флик побара да му се ангажира десен бек бидејќи Џошуа Кимих го прекомандува во средниот ред, а Бенјамин Павар му ја додели штоперската позиција.

– Убедени сме дека Одриозола ќе му помогне на тимот со своите квалитети. Драго ми е што успеавме да најдеме десен бек со таков потенцијал – изјави Хасан Салихамиџиќ, спортскиот директор на Баерн.

Прочитајте и...  Проблеми за Ливерпул, без Хендерсон на реваншот со Атлетико!?

Прочитај повеќе

Адвокатот кој два пати го одлагаше Брегзит ќе го брани Манчестер сити

Слободен печат

Родителите на Србинот кој прифати да игра за Косово добија отказ од работа

Слободен печат

Слика на Арсенал која ќе ви ги разубави денот: детето не знаеше кај да оди (ФОТО)

Слободен печат

ЛУД РУСИН: Пред “Делиите“ се појави со шал на Партизан (ВИДЕО)

Слободен печат

Ѓорѓев останува во Грасхоперс до 2022 година

Слободен печат

Црвен картон за расизмот во Германија

Слободен печат

Остави Коментар

2 + шест =

Прочитај повеќе

Трите причини поради кои Чави не ја прифати понудата на Барселона

Слободен печат

Ѕвездите на ПСЖ го навлекоа бесот на јавноста: Пијани и полуголи само еден ден по поразот од Борусија (ВИДЕО)

Слободен печат

Казната на Сити може да го врати Пеп Гвардиола во Барселона

Слободен печат

Идеалниот тенисер според Надал: Бекендот на Ѓоковиќ, форхендот на Федерер… (ВИДЕО)

Слободен печат

Стерлинг го запали алармот во Мадрид: Се сликаше во дрес на Реал

Слободен печат

Парите го вртат светот: Лигата на шампионите со повеќе натпревари во иднина

Слободен печат