Одлична партија на Митревски од 15 одбрани против Адемар Леон

Македонскиот репрезентативен голман започна да блеска и во дресот на португалската екипа на Порто…

Никола Митревски забележа одлични перформанси од 15 одбрани во триумфот на пријателскио натпревар против шпанскиот тим на Адемар Леон.

Порто славеше на овој контролен меч како подготовка за новата сезона со конечен резултат 30:26.

Минатата сезона нашиот чувар на мрежата ги бранеше боите на Еурофарм Пелистер, а пред да направи трансфер во Битола, 34-годишниот Митревски беше дел уште од Доброгеа Суд, Бенфика, Металург и Вардар.

Порто се подготвува за настапот во групната фаза од Лигата на шампионите, во групата „А“ за ривали ги има актуелниот европски шампион Вардар 1961, потоа ПСЖ, Кјелце, Пик Сегед, Мешков Брест, Елверум и Фленсбург.

Прочитајте и...  Швајцарците го продолжуваат „ловот“ на првиот човек на ФИФА,именуваа нов главен истражител

Прочитај повеќе

Ибрахимовиќ позитивен на коронавирус

Слободен печат

Баерн Минхен и Севиља вечерва играат за првиот трофеј сезонава

Слободен печат

Гвардиола не ја научи лекцијата: Борусија Дортмунд му украде уште еден тинејџер на Сити

Слободен печат

Бунт во Мајнц, фудбалерите си ги бараат парите од кои се откажаа поради короната

Слободен печат

Вистински европски тест за Шкендија,  тетовските „црвено-црни“ сонуваат сензација против Тотенхем

Слободен печат

Коронавирусот направи хаос во мак ракометот, нови позитивни и во Охрид

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Официјално: Челси донесе замена за најскапиот голман на светот

Слободен печат

Наскоро Ѓоковиќ ќе се соочи со проблем кој го имаат сите големи шампиони

Слободен печат

Не е случајност: Барселона по трет пат „краде“ фудбалер пред нос на конкурените

Слободен печат

Швајцарците го продолжуваат „ловот“ на првиот човек на ФИФА,именуваа нов главен истражител

Слободен печат

„Збогум убиецу“: Оригиналната насловна страница посветена на Луис Суарез (ФОТО)

Слободен печат

Лудилото на „диктаторот“ Ердоган: Турските коментатори не смеат да го изговорат името на Кантер во пренос

Слободен печат